Karamürsel Akademi Lise’ye gel, hayatın değişsin!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, eğitim alanındaki en önemli projeleri arasında yer alan Akademi Lise’yi gençlere daha yakından tanıtmak için kolları sıvadı.

Karamürsel Akademi Lise’ye gel, hayatın değişsin! Eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, eğitim alanındaki en önemli projeleri arasında yer alan Akademi Lise’yi gençlere daha yakından tanıtmak için kolları sıvadı. Gençlerin, gelecekleri için büyük önem taşıyan bu yapıyı tanımaları konusunda liselere yönelik bilgilendirme programı başlatıldı. Yapılan bilgilendirmede öğrencilere Akademi Lise’nin anlamı, yapısı ve rehberlik hizmetleri konusunda bilgi veriliyor.

KARAMÜRSEL’DE TANITILIYOR

Liseli gençlere yönelik olarak hizmet veren Akademi Lise ile ilgili bilgilendirme toplantılarına Karamürsel ilçesindeki lisede başlandı. Bilindiği gibi Akademi Lise’nin Karamürsel şubesi yakın zaman içinde açılacak. Büyükşehir Belediyesi Akademi Lise eğitmenleri, açılış öncesinde ilçedeki liseleri tek tek gezerek öğrencilere bilgi aktarıyor. 

AKADEMİ LİSE NEDİR?

Gençlere yönelik bilgilendirme toplantılarında öncelikli olarak Akademi Lise’nin ne olduğu anlatılıyor. Akademi Lise’nin sadece liseli gençlerin gittiği bir eğitim merkezi olduğu kaydedilen tanıtım toplantılarında amacın aynı zamanda öğrencilerin vakitlerini faydalı aktivitelerle geçirerek, böylece hem eğitim yönünden hem de sosyal açıdan gelişimlerine katkı sunmak olduğu belirtiliyor. Akademi Lise’nin eğitim kadrosu ve rehberlik hizmetleri ile öğrencilerin okuldaki derslerinin desteklendiği ve sınavlarına destek vermenin de ayrıca Akademi Lise’nin hedefleri arasında yer aldığı ifade ediliyor.

AKADEMİ LİSE’YE KATILIN

Buraya gelen öğrencilerin ders ve sosyal hayattaki durumunun pozitif anlamda değiştiği ve özellik sınavlarda önemli başarılar kazandıkları kaydediliyor. Eğitmenler, öğrencilere kısa zaman içinde Karamürsel’de açılacak olan Akademi Lise’ye gelmelerini ve bu önemli eğitim fırsatından yararlanmalarını tavsiye ediyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom