Susan Alçaktır

Susan Alçaktır Köşe Yazısı

Vay benim güzel memleketim, yolunda olanların kör, sağır ve dilsiz olduğu güzel memleketim!

 Hep beraber susalım, susmayanı hayattan bezdirelim.

Ne güzel dünya be…!

Rızkın yüce Allah (cc) dan geldiğini dili ile söyleyen, fakat mevzu konuşmaya, tepki vermeye geldiği zaman, aman işimden olurum, aman makamımdan olurum, aman rahatım bozulur diye susan herkes yolun sağından, sağından gidiyor. Size diyecek hiçbir sözüm zaten yok! Siz bir sonraki dönem makama kim gelirse suratınıza tükürdüğü zaman, yarabbi şükür demeği kabul etmiş zavallı varlıklar olarak öleceksiniz!

Sizlerle bir işim yok zaten; sizi sözde inandığınızı söylediğiniz, fakat kalben uzaktan yakından inanıp, itikat etmediğiniz yüce Mevla’ma bırakıyorum.

Gelelim adam gibi adamlara; bu memlekette çok şükür sayıları epeyce var. İşin en güzel yanı ise epey eli öpülecek kadınlarımız var. Tartsak 10 okka yüreğe sahip, imanı, itikadı, adamlığı 10 numara, onlara da buradan selam olsun.

Gelelim karın ağrıma; memlekette bir iftarın şovunu yapmamıştık, onunda şovunu hep beraber yapmayı başardık. Hele geçen gün öğle bir şeye rast geldim ki, hayasızlığın, edepsizliğin bu denli bir iftar programında karşıma çıkmasını inanın hazmedemedim! Ama bana öğretilen edep ’in, en büyük edepsizlik karşısında, edep göstermek olduğu ve mübarek oruç ağızım ve ruhumla salavat getirerek atlattığım program ’da,  boğazıma takılan lokmalar hala gırtlağımda.

El kadar özel bir yalamanın, babası yaşında makam, mevki sahibi olmuş, yıllarca mürekkep yalamış, torun torba sahibi insanların başını okşayıp, edepsizce ukalalık yapabilmesi, bu insanların ’da yarın bir işimiz kesin düşer, bize sorun çıkartır kafası ile susması beni çok üzdü. Program sonrası bu üzüntümü paylaştığımda, biz bunun nasıl bir hain olduğunu, nasıl bir kahpe olduğunu biliyoruz aman bizden uzak olsun da, elindeki güçle bize zarar vermesin diye susmaları beni daha çok çıldırttı.

Evet, makam ve mevki aşağıdan yukarı doğru değil de, yukarıdan aşağı doğru verilir ise bu şekilde hayasızlıkların yapılması aslında çokta şaşırılacak hallerdeğil. Sahibinin bağlamadığı sahip çıkmadığı it herkese salya saçabilir.

Tek becerisi ve tahsili iyi “YALAMAK” olan bir varlığa krallığın anahtarını verirseniz. Oda o krallığın içerisin ’de ister yer, ister sıçar.

Kimsede ses çıkaramaz!

Zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz.

 Bu memleketin koltuk sevdalıları olduğu kadar, memleket sevdalıları da var. Hoş bu yalama tayfası nereden fiske gelecek çok iyi bildiği için koltuk sevdalılarının saçını, başını okşar, memleket sevdalılarının ancak elini, eteğini okşar.

İnsanların kendilerine en çok güvendikleri an, sonlarının geldiği en yakın andır.

Bazı mevzularda son perde oynandığı için sadece şarlatanları seyretmek ile yetiniyorum. Çünkü bazı şeyler biterken, bazı şeyler güçlenerek çoğalır. Benim oturduğum koltuk emekle, çaba ile mücadele ile var olmuş bir koltuk.

Yok, edilemeyen güç, büyümeye mecburdur. Hazmı çok zor olur ama tadı lezzetlidir.

Ey ulu padişahım; Soytarıların ipini bu kadar bol bırakmayın! En azından bu mübarek günlerde bu kadar bol bırakmayın! Mübarek ramazan ayında, riya ve kibirli gözükmek için bu kadar mücadele verilmesini inanın anlayamıyorum?

Eğer seviliyorsanız, önünüzden soytarıların gitmesine millete mübarek Ramazanı zehir etmesine nasıl göz yumuyorsunuz inanın aklım almıyor!

Zaten makamda millete kan kusturan avantacı, dalkavukları bari mübarek Ramazanda milletin başına musallat etmeyin, gözünden çekinde insanlar zorla geldikleri toplu iftarlarda huzur ile iftar yapsın.

Saatler öncesinden milletin huzurunu kaçırıp tuttukları orucu sakata getirmeyin isterim. Bırakın bari insanlar iftarında rahat etsin. İki lokma yemek için bin kahır çektirmeyin. ..

 

 

 

  

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom