İstanbul emniyetine saldırı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına bir şahsın saldırı giriminde bulunulduğu ve bir şahsın yerde yattığı belirtildi. Şahsın üzerinde bomba ihtimaline karşılık olay yerine uzman ekipler çağrıldı.

İstanbul emniyetine saldırı Kaybettiklerimiz
İstanbul Valiliği: "İl Emniyet Müdürlüğü binası uzun namlulu silahla taranmış, çıkan çatışmada saldırıda bulunan kadın terörist ölü olarak ele geçirilmiştir"
İstanbul Valiliği, akşam saatlerinde Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik silahlı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. 
Valilik açıklaması şöyle:
"Bugün saat 17.50 sıralarında ilimiz Vatan Caddesi üzerinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü binası uzun namlulu silahla taranmış, çıkan çatışmada saldırıda bulunan kadın terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Teröristin üzerinde bir uzun namlulu silah, 2 el bombası ve 1 tabanca bulunmuştur. Çatışma sırasında hafif şekilde yaralanan 2 polis memuru tedavi altına alınmıştır. Konu hakkında detaylı araştırma ve soruşturmaya ilgili birimlerimizce devam edilmektedir."

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, akşam saatlerinde Vatan Caddesi üzerindeki Emniyet Müdürlüğü binasına yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Emniyet'in açıklaması şöyle:
"01.04.2015 günü saat 17:50 sıralarında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi istikametinden gelerek, İl Özel İdaresi'nin önünden İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nin ana giriş nizamiye kapısına yürüyen bir bayan şahıs, uzun namlulu silah ile ateş açmış, kapıda ve çevrede görevli personel tarafından saldırgana silahla karşılık verilmiş, şahıs ölü olarak ele geçirilmiştir.
Saldırı sırasında 2 polis memuru hafif şekilde yaralanmış, yaralanan polis memurları hastanede tedavi altına alınmıştır.
Yoldan geçmekte olan bir vatandaş çıkan çatışmada sol ayak topuğundan hafif şekilde yaralanmış, yaralanan vatandaşın tedavisi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde devam etmektedir.
Ölü olarak ele geçirilen örgüt mensubunun üzerinden 1 adet uzun namlulu kalaşnikof otomatik tüfek, 1 adet tabanca ile 2 adet el bombası elde edilmiştir."
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom