Karamürsel Emniyet'in 1 Ayda kestiği ceza dudak uçuklattı

Karamürsel’de yaklaşık bir ayda gerçekleştirilen 2 bin 609 aracın kontrol edildiği denetimlerde, kuralları ihlal eden sürücülere toplamda oldukça yüksek meblağda bir para cezası kesildi.

Karamürsel Emniyet'in 1 Ayda kestiği ceza dudak uçuklattı Polis

Karamürsel’de yaklaşık bir ayda gerçekleştirilen kontrollerde 2 bin 609 aracın kontrol edildiği denetimlerde, kuralları ihlal eden sürücülere toplamda oldukça yüksek meblağda para cezası kesildi.

Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, gece gündüz demeden trafik denetimlerini artırdı. Hem suçluların bulunması noktasında uygulama yapan  ekipler, yaklaşık bir ay gibi bir sürede 2 bin 609 araç ve sürücüsünü kontrol etti.

Denetimlerde, kurallara uymayan ve eksiklikleri belirlenen 216 sürücüye, toplamda 150 bin 188 lira para cezası uygulanırken, 8 araç da trafikten men edildi.

Özellikle yaz aylarında abart egzozlu motosiklet ve otomobillerin sürücüleri durdurulurken bu sürücülere cezai işlemler uygulandı. Kasksız motosiklet sürücüleri uyarılırken ehliyet ve ruhsat kontrollerinde eksikleri bulunan sürücülere de cezai işlemler gerçekleştirildi.

Denetimler ilçenin çeşitli noktalarında eş zamanlı gerçekleştiriliyor. Vatandaşların da bu denetimlerden memnun kaldığı gözlenirken, yaz aylarının gelmesi ile birlikte denetim ve kontrollerin hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom