Ücretsiz Ulaşım Kartları Sorun Olmaya Devam Ediyor

Bekirdere Üçyol mevkiinde kıraathane işleten SSK emeklisi 65 yaşındaki Hasan Altaş yaşadıkları maduriyetin çözümünü istiyor.

Ücretsiz Ulaşım Kartları Sorun Olmaya Devam Ediyor Karamürsel Haber

Altaş, 65 yaşında SSK emeklisi. Bekirdere Üçyol mevkiinde kıraathane işletiyor.

Altaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartı almış. Ancak Karamürsel-İzmit arasında çalışan Karamürsel minibüslerinden ücretsiz yararlanamadığını söyleyen Hasan Altaş, “ Benim gibi 65 ve yukarı olanlardan kooperatif araçları para alıyor. Vermeyeni indiriyor. Çoğumuz, Değirmendere’ye kadar para verip Değirmendere-İzmit arası çalışan ve 65 yaş üstü yolculardan ücret almayan Değirmendere minibüslerine binip gitmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi de ücret almıyor. UKOME’ye ücret alan ücretlerin plakalarını bildirdim, ama bir sonuç alamadık. Bundan yine ücret almaya devam ediyor.

Büyükşehir’in kararını takmayan bu kooperatifin araçlarına herhangi bir uyarı yapılmayacak mı? Başka yerlerde 65 yaş üstü insanlar saygı görürken, burada laf işitmek hoş olmuyor” dedi.

Yetkililere seslenen Altaş, gereğinin ivedi şekilde yapılmasını ve kooperatiflerin biz yaşlardaki insanlara saygılı olmaları gerektiğini ve hakkı olan ücretsiz ulaşımda sorunlarının ortadan kaldırılması hakkında gereğinin yapılmasını istediğini belirtti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom