Karamürsel'de Öğretmenler 6 Nisan'da ilk derslere girmeyecek

3 Eğitim Sendikasının Aldığı Karar ile Yalova Valisi'nin Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'e Karşı Sarf Ettiği Sözlerden Sonra Öğretmen Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetmişti Yalova Termal Fen Lisesi’nde Matematik öğretmeni olan Halil Serkan Öz’e Yalova valisi Selim Cebiroğlu’nun geçen hafta okulda herkesin önünde azarlaması ve çok çirkin ifadelerle aşağılamasının ardından öğretmene saygı yürüyüşünden sonra Öğretmen Halil Serkan Öz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Karamürsel'de Öğretmenler 6 Nisan'da ilk derslere girmeyecek Karamürsel Haber


3 Eğitim Sendikasının Aldığı Karar ile Yalova Valisi'nin Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz'e Karşı Sarf Ettiği Sözlerden Sonra Öğretmen Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybetmişti
 

Yalova Termal Fen Lisesi’nde Matematik öğretmeni olan Halil Serkan Öz’e Yalova valisi Selim Cebiroğlu’nun geçen hafta okulda herkesin önünde azarlaması ve çok çirkin ifadelerle aşağılamasının ardından öğretmene saygı yürüyüşünden sonra Öğretmen Halil Serkan Öz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

3 sendika; Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş 6 Nisan Pazartesi günü yaptıkları açıklamalarla ortak karar aldıklarını ve ilk derse girmeyerek valiyi ve öğretmenlere yapılan tüm haksızlıkları kısa süreli de olsa protesto edeceklerini açıkladılar.

Her bir sendika kendi sloganıyla eylem yapacak ve ortak alınan kararla bildiri okuyacaklardır. Bu ve buna benzer öğretmenleri aşağılayan, hor gören bir anlayış asla kabul edilemez. Kutsal hem de en kutsal meslek olarak kabul edilen öğretmenliğe hakaret tüm insanlığa yapılmış sayılacağını haykıran sendikaların öğretmenleri yarın ilk derse girmeyecekler.

Eğitim Sen "Onurumuzu Çiğnetmeyeceğiz!"
Eğitim İş  "Mesleğimiz Onurumuzdur, Onuruma Dokunma"
Türk Eğitim Sen “Pazartesi İlk Derse Girmiyoruz”


 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom