Dikkat! Karamürsele kavurucu sıcaklar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarından itibaren etkisini gösterecek sıcak hava dalgasına ilişkin uyarı yaptı.

Dikkat! Karamürsele kavurucu sıcaklar geliyor Bölgesel

Karamürsel’de hafta içi ile birlikte belirgin derecede ısınan hava hafta sonunda 30-34 derece arasında gözlenmesi beklenen sıcaklığın yüksek nem oranı nedeni ile çok daha bunaltıcı olacağı bildirildi.Önümüzdeki hafta başı ise Salı ve Çarşamba günü yağış beklendiği bildirildi.

Sıcak hava dalgasıyla ilgili uyarılarda bulunan uzmanlar, herkesin dikkatli olmasını istedi. Uzmanlar sıcaktan korunmak için önerilerde bulundu.

Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgasıyla ilgili uyarılarda bulunan uzmanlar, herkesin dikkatli olmasını istedi. Aşırı sıcak hava ve neme bağlı tansiyon, beyin kanaması, kalp ve damar gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceğini belirten uzmanlar, özellikle nemli iklimde yaşayanların kalp sağlığı açısından daha çok sorunla karşılaşabileceğini vurguladı.

Uzmanlar sıcaktan korunmak için şu uyarılarda bulunuyor: Gölge veya klimalı ortamlar tercih edilmeli, sıcak altında ağır spor ve fiziksel aktivitelerden kaçınılmalı ve yeterli sıvı alımına dikkat edilmeli. 
Dermatoloji Uzmanı Dr. Zerrin Baysal, sıcaktan korunmak için şu önerilerde bulundu: 

* Koruyucu ürünleri güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürün.

* Ter ve suya girmeyle birlikte deriden atılan bu ürünleri belirli aralılara yenileyin.

* Güneşin dik açıyla geldiği 11.00-16.00 saatlerinde dışarı çıkmayın.

* Şapka ve gözlük takıp uygun kıyafetler giyin.

* Gölgede ya da şemsiye altında durmaya özen gösterin. Ancak yansıyan ışınların dahi cilde zarar verebildiğini unutmayın.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom