Karamürsel esnafı ADALET istiyor

Karamürsel'de çarşı esnafı adalet istiyor. Gazetemize son zamanlarda bir çok esnaf tarafından aynı şekilde şikayette bulunan çarşı esnafı Karamürsel Belediyesin'den adalet istiyor.

Karamürsel esnafı ADALET istiyor Yaşam

Karamürsel'de çarşı esnafı adalet istiyor. Gazetemize son zamanlarda bir çok esnaf tarafından aynı şekilde şikayette bulunan çarşı esnafı Karamürsel Belediyesin'den adalet istiyor. Geçtiğimiz günlerde Karamürsel Zabıta Müdürülüğüne bağlı personel çarşıda esnafı gezerek kapının önüne ve yola koydukları mallarını kaldırmalarını, kaldırmadıkları taktirde haklarında işlem yapılacağını söyleyerek, çarşıda bulunan bir kaç esnafın mallarını kaldırdıklarını, sadece dükkanları'nın ön kısmında gösterdikleri yere mal koyabilecekleri söylendi.


SADECE 2 AY GÜZEL PARA KAZANABİLİYORUZ


Zabıta müdürlüğünden gelen ekiplere çarşıda belirli esnaflara ses çıkarılmadığı bağzılarının kaldırımları tamamen kapattığı, bazı esnafların hem kaldırımı hemde yolları tamamen kapattığını söyleyen esnaflar, bizler diğer esnafların bunu yapmasından kesinlikle bir sıkıntı duymuyoruz. Karamürsel'de çok kısa bir süre esnaf güzel iş yapabiliyor tabi ki malını dışarıya halkı rahatsız etmeyecek şekilde koysunlar, fakat bazı esnaflara müdahale edilmeyip, bazı esnafların sürekli rahatsız edilmesine bir anlam veremediklerini dile getirdiler.


DÜKKANIN ÖNÜNE ARAÇ PARK EDİYORLAR


Çarşı esnafı dükkanlarının önüne araçların park ederek sabahtan akşama kadar dükkanlarının önünü kapatmaması için buralara teşhir ürünlerini gayet güzel bir şekilde koyuyoruz, fakat zabıta görevlileri buna da müdahale ediyor ve mallarımızı kaldırmamızı istiyor! Bizler bu dükkanlara korkunç kiralar ve bir çok personel çalıştırarak ayakta durmaya çalışıyoruz. Karamürsel küçük bir ilçe, ilçede yaz mevsiminde çok kısa bir süre yoğunluk yaşanıyor, bizler bu süre zarfında ne kazandık, kazandık. Kazanamazsak bütün kış boyunca sıkıntı çekiyor, personel çıkarıyor, kiralarımızı ödemekte zorluk çekiyoruz diyen vatandaşlar sorunlarının çözülmesi için yetkililere seslendiler.


SAHİLDE HER ŞEY TAMAM BİR BURASI KALDI


Dün akşam saatlerine kadar gazetemize adeta şikayet yağdı. Şikayetin konusu Zümrüt 2, Kolaylı 1, Kolaylı 2 ve Askent sitelerinin önünde bulunan ve yıllardır burada hizmet veren küçücük bir tekel büfe. Bu tekel büfe bütün kış hiç kimsenin olmadığı bu sitelere hem sahip çıkıp, hemde o muhitte serserilerin, hırsızların cirit atmasını engelleyen büfe sahibine geçtiğimiz gün Karamürsel Zabıta Müdürlüğünce yazılan ceza sonrası işletmenin hizmetlerine son vermesi site sakinlerini adeta çıldırtmış.

Akşamları bu muhitte yaz tatiline gelen site sakinleri büfenin önünde yer alan masa, sandalyelere ve sahilde kumsala oturarak hem aileleri ile hoş sohbet ettiklerini, hemde burada büfeden hizmet aldıklarını dile getirdiler. Fakat dün yine bura tekrar her akşam olduğu gibi oturmaya giden Aileler servis yapılmadığını, zabıta tarafından ceza yediğini, dışarı hizmet verdiği taktirde işletmesinin kapanacağını söylemesi üzerine gazetemize adeta şikayet yağdı.

Buraya yakın bir çok işletme içerisinde geç saatlere kadar alkol verildiği bu işletmelerin içerisinde pöfür, pöfür sigara içildiği ve bu zabıta yetkililerinin neden bu yerlere bir işlem yapmadığı ve bu ufacık büfe ile uğraştığı sorusunun cevabını kamu oyunun vicdanına bırakıyoruz. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom