DSP Kocaeli Milletvekili aday listesi

Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli Milletvekili adaylarının isimleri kesinleşti. Listenin ilk sırasında DSP Kadın Kolları İl Başkanı Meral Uçarı yer alırken, DSP il eski başkanı Avukat Selman Gürpınar ikinci sırayı aldı. Demokratik Sol Parti Kocaeli Milletvekili adaylarının listesi şöyle:

DSP Kocaeli Milletvekili aday listesi Siyaset
Demokratik Sol Parti (DSP) Kocaeli Milletvekili adaylarının isimleri kesinleşti.

Listenin ilk sırasında DSP Kadın Kolları İl Başkanı Meral Uçarı yer alırken, DSP il eski başkanı Avukat Selman Gürpınar ikinci sırayı aldı.

Demokratik Sol Parti Kocaeli Milletvekili adaylarının listesi şöyle:

1- Meral Uçarı

1964 İzmit doğumlu. İlk ve orta öğrenimi Derince’de tamamladıktan sonra 1984 yılında evlendi. Evlendikten sonra İstanbul’a yerleşerek 1986 ve 1988 yıllarında iki kız annesi oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitenin işletme öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmekte olan Uçarı, 26 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra Kocaeli’ye döndü. Uçarı Körfez ilçesinde ikamet etmektedir.


2- Selman Gürpınar

1984 yılında İzmit’te doğdu. Evli. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yapıyor. 2009 yılından beri DSP’de çeşitli görevlerde bulundu. İzmit İlçe Başkanlığı’nın ardından 2012’de il başkanlığına seçildi. 2011 yılında milletvekili aday adaylığı olan Gürpınar, geçtiğimiz yerel seçim döneminde de partinin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.


3- Kadir Uğur Yılmaz

DSP’den milletvekili aday adayı olan Kadir Uğur Yılmaz, 1977 yılında Kars doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Yılmaz şu an Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi okuyor ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Çift Anadal yapıyor. VARYAP İnşaat ve Dekorasyon Şirketi’nin sahibi olan Yılmaz, DPS’de Sivil Toplum Kuruluşları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Evli olan Yılmaz’ın iki kızı var. Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Yılmaz yaptığı açıklamada, “Malumunuz, iktidarın ülkemize verdiği çok büyük zararlar var. Ben bunların hepsine şimdi değinmeyeceğim tabi. Ülkenin gündeminde Süleyman Şah Türbesi’nin terkedilmesi mevzusu var. Bu ülkede çekirdek kadar toprak bile kıymetlidir. Bizim annemiz rahmetli Cengiz Topel’in annesinden daha kıymetli değil. Eğer toprağımız için anneler ağlayacaksa, benim annemin ağlamasına ben razı değilim” ifadelerini kullandı. 


4- Yügeday Çağlıbakan

Yügeday Çağlıbakan, 1984 İzmit doğumlu. Mali müşavir. İl saymanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Çağlıbakan açıklamasında “5 yıldır DSP saflarındayım. İlçe yönetiminde sekreterlik yaptım. İl yönetiminde saymanlıktan istifa ederek aday adayı oldum. Hayırlı olsun” dedi.


5- Çiğdem Akıncıbaşı

 


6- Murat Zorlu Sönmez

1970 yılında doğan Sönmez, Derince Kocaeli Lisesi’nden mezun olup Gümrük Komisyonculuğu yapmakta. Sönmez, 2 çocuk babası ve 2009-2012 Derince İlçe Başkanlığı görevini de yaptı.


7- Recep Keskin

1959 doğumlu olan Recep Keskin, evli 3 çocuk babası. İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. 2000-2002 yılları arasında da Demokratik Sol Parti’de il yönetiminde bulunmuştu. Keskin,  Gölcük Tersanesi’nden emekli oldu.


8- Meral Oral

Meral Oral, 1972 Akçakoca doğumlu. Evli ve 3 çocuk annesi ev hanımı. 1999’dan beri DSP’nin içinde. 2001’de il yöneticiliği daha sonra kurultay delegeliği yaptı. Oral aday adaylığı ile ilgili “Tarlada, fabrikada çalışan tüm emekçi kadınlar adına Meral Oral olarak DSP için varım” dedi.


9- İbrahim Ekşi

Düzce’de 1953 yılında doğan İbrahim Ekşi ilkokul mezunu. Seka Fabrikası’ndan emekli olan Ekşi, 1977 yılında beri İzmit’te yaşıyor. Daha önceleri DSP’nin merkez ilçe yönetimlerinde görev alan Ekşi, belediye meclis üyeliği görevini üstlendi. Evli olan Ekşi, iki çocuk babası. DSP İl binasında milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan bir diğer isim olan Ekşi , “Kuruluşundan beri DSP’de merkez ilçede görev yaptım. Partim için koştum. Hiçbir şeyi gözetmeden halk ve insanlara hizmet için her zaman varım” şeklinde konuştu.


10- Ender Özkan

 


11- Nuri Özkara

Nuri Özkara, 1961 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. DSP’nin kurucu üyelerinden olan Özkara, 1991-95 yıllarında Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan Özkara, Körfez İlçe Sekreterliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Kocaeli Meslek Lisesi mezunu olan Özkara’nın asıl mesleği elektrik teknikerliği. Özkara, evli ve üç çocuğu var. DSP Kocaeli milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapmasının ardından konuşan Özkara, “DSP’nin engellilere vermiş olduğu haklar yıllardır aynı şekilde devam etmektedir. DSP’nin engelli adayı her zaman vardır, var olacaktır. Bir de şunu söylemek istiyorum. Basın susturulamaz. Konuşma özgürlüğümüzü kimse elimizden alamaz. Çünkü biz basınla beraber varız, basınla beraber olacağız. Her zaman basının yanındayız” sözleri ile basın mensuplarına olan desteğini paylaştı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom