Karamürsel İhsaniye Barajı’nda SSB Dolgusuna Başlandı

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, beraberindeki teknik heyet ile birlikte DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında yapımı devam eden ve Silindirle Sıkıştırılmış

Karamürsel İhsaniye Barajı’nda SSB Dolgusuna Başlandı Karamürsel Haber

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, beraberindeki teknik heyet ile birlikte DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında yapımı devam eden ve Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) imalatına başlanan Kocaeli Karamürsel İhsaniye Barajı şantiyesine giderek projenin son durumunu yerinde inceledi ve bilgi aldı.

Karamürsel İhsaniye Barajı’nın temelden yüksekliği 69 metre, kret uzunluğu 222,25 metre, 165 bin metreküp gövde hacmine sahip, Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) dolgu tipindedir.

Karamürsel İhsaniye Barajı Kocaeli İli, Karamürsel İlçesinin 7 km güneybatısında yer alan Suludere üzerinde inşa ediliyor. Proje ile Karamürsel, Gölcük İlçeleri ile sahil şeridi arasında kalan Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli Beldelerinin yıllık 25,44 hm³ içme, kullanma suyu ile 20 bin 240 dekar sahanın sulama suyu temin edilecek.

Karamürsel İhsaniye Barajı işinde çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Baraj inşaatında fiziki gerçekleşme % 29 seviyesine ulaştı. Baraj inşaatında Ulaşım Yolları, Gövde Sıyırma Kazıları, Derivasyon Kondüvisi Kazı ve Beton imalatları tamamlandı. Suyun derivasyonu için memba batardosu imalat çalışmaları devam ediyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom