Karamürsel'de Korkutan Kirlilik

Karamürsel'de bu gün bir çok plaj ve kıyı kesimlerde sahilleri kirlilik nedeniyle alarm verdiği görüldü. Deniz yüzeyini yağ kapladı.

Karamürsel'de Korkutan Kirlilik Yaşam

Karamürsel'de bu gün bir çok plaj ve kıyı kesimlerde sahilleri kirlilik nedeniyle alarm verdiği görüldü. Deniz yüzeyini yağ kapladı. Karamürsel'de tatil yapan bir çok yerli ve tatilci turist, serinlemek için gittikleri plaj ve kıyılar'da yağ atıkları içinde yüzmeye çalıştı. Her gün yüzlerce kişinin denize girdiği plajdaki kirlilik, tatilcileri tepkisine neden oldu. 

HAFTA SONU YETERLİ DENETİM YOK

tTatilciler normal şartlarda sürekli olarak denetim araçlarını gördüklerini fakat bu haftasonu denetim araçlarının olmadığını, bunu fırsat bilen kişilerin denizi atıkları ile pislettiklerini bildirdiler.

TATİLCİLER ÇÖZÜM İSTEDİ 

Ankaradan her yıl buraya tatil için geldiklerini anlatan Firdevs Yüce, Kolaylı sitesinin önünde bulunan Plajda ilk kez böyle bir kirlilikle karşılaştıklarını söyledi. Yüce, "Kirliliğin teknelerin bıraktığı atıklardan olduğunu düşünüyorum. Tekneleri bir an önce kıyıdan uzaklaştırması gerekiyor. Yoksa burada denize girecek yer kalmayacak" dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom