BONZAİ’DEN SONRA YENİ BELA BU

Karamürsel'den arkadaşlarının yanına giden genç İzmit’te uyuşturucu komasına girdi. Önceki akşam saatlerinde Karamürsel’den İzmit’e giden S.F (16) isimli genç İzmit’te yanına gittiği arkadaşları ile uyuşturucu madde kullanarak komaya girdi. Olay İzmit’in merkezinde bulunan Kozluk Mahallesi’nin çeşitli yerlerinde baygın halde sokak ortasında yatan gençlerin bulunması ile ortaya çıktı.

BONZAİ’DEN SONRA YENİ  BELA BU

Karamürsel'den arkadaşlarının yanına giden genç İzmit’te uyuşturucu komasına girdi.

Önceki  akşam saatlerinde Karamürsel’den İzmit’e giden S.F (16) isimli genç  İzmit’te yanına gittiği arkadaşları ile uyuşturucu madde kullanarak komaya girdi. Olay İzmit’in  merkezinde bulunan Kozluk Mahallesi’nin çeşitli yerlerinde baygın halde sokak ortasında yatan gençlerin bulunması ile ortaya çıktı.

Olayın nedeni daha sonra anlaşıldı.

İzmit’in  Kozluk Mahallesi’nde önceki gece, Türkiye’de yeni kullanılmaya başlandığı öğrenilen, 'skunk' (skank olarak okunuyor) esrar  türünden içen bir grup genç, mahallelerin değişik yerlerinde baygın halde görülünce çevre sakinleri bu kişilerin sokak ortasında yattığını görmeleri ile  112 acil servise haber verdiler. Bu olayın akabinde 1 genç ambulans çağrılıp hastaneye gönderilmiş, diğer gençlerin de Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut tarafından ailelerine teslim edildiği belirtiliyor.

SKUNK NEDİR?

Skunk Avrupa'da ve ABD'de yaygın kullanılan bir cannabis (esrar) türü. Farklı türlerin çiftleştirilmesiyle elde ediliyor. Esrar'ın etkin maddesi olan THC skunk'ta sıradan cannabis bitkisine göre 2-3 kat daha fazla. Skunk ABD ve Avrupa'da esrar gibi B sınıfı uyuşturucu olarak değerlendiriliyor. 

 

AKIL KAYBETTİRİYOR

Yeni çıkan bu uyuşturucu en az bonzai kadar tehlikeli olup insanların aklını kaybettirecek kadar kötü. Bu maddenin kullanılmaması için gençlerin uyarılması gerekiyor. Özellikle bu maddenin kullanımından sonra banyo ettirilmesi insanın aklının kaybedilmesine yol açıyor. Beyine büyük tahribat veren skunk’ın çok tehlikeli olduğu bilinmektedir.

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom