Karamürsel Devlet Hastanesinde bir skandal daha

Gazeteci Neslihan Başak'ın özel haberi Karamürsel Devlet Hastanesinde yaşanan bir skandalı daha ortaya çıkardı.Uzun bir zamandır sürekli olarak vatandaşın mağdur olduğu

Karamürsel Devlet Hastanesinde bir skandal daha Sağlık

Gazeteci Neslihan Başak'ın özel haberi Karamürsel Devlet Hastanesinde yaşanan bir sıkandalı daha ortaya çıkardı.Uzun bir zamandır sürekli olarak vatandaşın mağdur olduğu Karamürsel Devlet Hastanesi bir vatandaşın daha hayatının kararmasına vesile oldu.

Karamürsel Karapınar Taş ocağı mevkiinde Temmuz ayı başında yaşanan iş kazası sonrasında Karamürsel Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne damadını getirdiklerini aktaran Karamürsel Semetler Mahallesi’nden Musa Yılmaz isimli vatandaş, “Damadım ayağından yaralanarak iş kazası geçirdi.

Acil serviste hemen kısa bir müdahale ettiler ve ‘Bir şey yok’ diyerek ayağını alçıya aldılar. Ancak ayağın morarması sonrasında alçıyı söktüler ve hastanızı acilen başka hastaneye nakledin dediler. “Bize ambulans verin” dedik. Ama ambulans iki saat gelmedi. Bizi taş ocağından yaşanan kaza sonrasında hastayı getiren kamyonla Adapazarı’na sevk ettiler. Bu vicdansızlık değil mi? Nerede ambulans? Kamyonetle hasta mı taşınır?” dedi. 

Karamürsel Karapınar bölgesinde taş ocağında Temmuz ayı başında bölgede kamyonda şoförlük yapan Ferdi Bileke’nin başına gelen iş kazası sonrasında yaşanan sıkıntıları anlatan Karamürselli vatandaş Musa Yılmaz, “Sorsanız sağlık bakanı ülkede sağlık alanında her şey güzel gidiyor der. Ambulans varken hasta kamyonetle taşınır mı hiç? Ambulans neden çağrıldığında gelmez. Vatandaşa bu eziyet neden çektirilir Yetkililere sesimi duyurmak istiyorum. Bu vicdansızlığın önüne geçsinler” dedi.

Karamürsel Devlet Hastanesinde Acil Servis bölümünde yapılan yanlış müdahale nedeniyle damadının ayağının şimdi çalışmaz durumda olduğunu aktaran Karamürselli Musa Yılmaz, “Bize yapılan başkasına yapılmasın. Sesimizi yetkililere duyurmak istiyoruz.

Karamürsel Acil Servisine kaza sonrasında 14.00 sularında getirilen damadım Ferdi Bileke için acil bölümde ilk müdahale yapıldı ancak bir şey yok. Sadece ezilmiş denilerek ayağı alçıya alındı. Sonra ayağı morardı. Bize hastanızı buradan alın ve başka hastaneye götürün dediler” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, “Biz iş kazası sonrasında hastaneye kamyonetle gelen damadım kasanın içinde acıyla kıvranırken Kocaeli bölgesinde yer yok denilerek bizi Adapazarı’na sevk ettiler. Verin ambulans dedik. Yok dediler. Kamyonet kasasında hastayı Adapazarı’na götürdük.

Orada yapılan tedavi sonrasında şimdi Fizik Tedavi görüyor. Ancak bize yapılan bu reva mı? Ambulans neden yok? İş kazası sonrasında yetkililer bu konuya duyarsız kalmasınlar. Birde derler hasta yakınları sağlıkçılara saldırıyor diye. Ne yapalım? Biz düşmüşüz canımızın derdine. Canımızla uğraşıyoruz. Ambulans istiyoruz. Bize ambulans yok diyorlar acil kapısında tam iki saat bekletiyorlar. Sorumlulardan şikayetçiyiz” dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom