Ereğli Çiçek Camii’nden Kocaeli'ye örnek program

Karamürsel Ereğli Çiçek Camii’nde 2017 yaz Kur’an kursunun tamamlanmasıyla hatim programı yapıldı.

Ereğli Çiçek Camii’nden Kocaeli'ye örnek program Yaşam

Karamürsel Ereğli Çiçek Camii’nde 2017 yaz Kur’an kursunun tamamlanmasıyla hatim programı yapıldı.
Karamürsel'de imkansızı başaran Ereğli çiçek cami-i imam hatibi Ahmet Yılmaz, ben Karadenizliyim benim için hiç bir zaman imkansız diye bir şey olmadı.

Başkalarının imkansız olarak gördüğü konular benim sadece çok zaman harcamama neden oldu ama sonunda elhamdülillah hep güzel oldu. 2007 Yılında göreve başladığım  Ereğli çiçek cami-i de göreve başladığında Yaz kursu kayıtları sadece 12 öğrenci ile sınırlıydı.

Fakat ilçemiz'de birlikte çalıştığımız müftülerimizin büyük destekleri ile bu sayıyı gün geçtikçe daha arttırarak bu sene itibari ile 85 öğrenciye ulaştık.  Bunun yanında müstakil kuran öğrenmek isteyenlerin ayağına, iş yerine ve evlerine gidip öğrenmek isteyenlere kuranı kerimi öğretiyoruz mihrapla ev arasına sıkışan bir hayatın bana göre olmadığını söyleyen camii imami 7 den 70'e herkese ulaşmaya çalışıyoruz zaman mefhumu gözetmeksizin elimden geldiğince koşmaya devam ediyorum.

İki günün aynı geçmemesine çok dikkat ediyorum. Yaz kursuna gelen çocuklara her gün çabamızı görerek destek veren kişiler sayesinde dondurma, kek, meyve suyu dağıtıyoruz. Bunu gören iş adamı ve vatandaşlarımızın bize sponsor olmak için arayıp gün alıyorlar. inanın  Rusya'dan Kanada'dan sosyal medya üzerinden cennet vatanımızın her köşesinden insanlarımız Kuran-ı Kerim okuyan yavrularımıza sponsor oluyorlar.

Buna şahit oldukça azmimiz dahada çok arttı ve bu denli güzel bir sosyal projeye imza atmayı başardık.  Program sonunda 70 öğrenciye altın hediye edildi
Karamürsel Ereğli Çiçek Camii’nde 2017 yaz Kur’an kursunun hatim cemiyeti yapıldı. Program Kaytazdere Saralkent Cami Dernek Başkanı Recep Bakar’ın sunumu ile başladı. Programda Karamürsel Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir programa katılan çocuklara ve ailelerine çok teşekkür etti.

Çocukların yaz kursunda ezberledikleri kısa süreler ve dualar okundu. Program sonunda yaz kursuna katılan 50 erkek, 20 kız olmak üzere toplamda 70 öğrenciye altın dağıtıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom