METEOROLOJİ UYARDI ! ŞİDDETLİ FIRTINA VE KAR GELİYOR !

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan o açıklama; Bölgemizde bu gece yarısından itibaren başlayacak olan yağışların, yarın sabah saatlerinden itibaren, etkisini arttırarak, Cuma sabah saatlerine kadar, aralıklarla kuvvetli olarak yağması beklenmektedir. Yağışların, ilimizin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur olarak düşmesi beklenmektedir. Perşembe sabah saatlerinden itibaren, kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmeye başlayacak olan rüzgarın, öğleden sonra etkisini arttırarak, zaman zaman, fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına’nın oluşturabileceği, ulaşımsal aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklar ile Kuvvetli Yağmur ve yüksek kesimlerde görülebilecek, Kuvvetli Kar Yağışı’nın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

METEOROLOJİ UYARDI !   ŞİDDETLİ FIRTINA VE KAR GELİYOR ! Karamürsel Haber

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan o açıklama;

Bölgemizde bu gece yarısından itibaren başlayacak olan yağışların, yarın sabah saatlerinden itibaren, etkisini arttırarak, Cuma sabah saatlerine kadar, aralıklarla kuvvetli olarak yağması beklenmektedir.Aynı zamanda vatandaşlarımızın kuvvetli rüzgara karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Yağışların, ilimizin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur olarak düşmesi beklenmektedir.

Perşembe sabah saatlerinden itibaren, kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmeye başlayacak olan rüzgarın, öğleden sonra etkisini arttırarak, zaman zaman, fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına’nın oluşturabileceği, ulaşımsal aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklar ile Kuvvetli Yağmur ve yüksek kesimlerde görülebilecek, Kuvvetli Kar Yağışı’nın oluşturabileceği, ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom