Karamürsel Belediyesi umursamazlığın dibine vurdu

Karamürsel Belediyesi ve Hizmet binası açıldığı günden bu yana yaşanan sansasyonlarla gündeme gelmeye deva ediyor. Son olarak gündeme gelen konu ise bu kadarı da olmaz dedirtecek cinsten.

Karamürsel Belediyesi umursamazlığın dibine vurdu Siyaset

Karamürsel Belediyesi ve Hizmet binası açıldığı günden bu yana yaşanan sansasyonlarla gündeme gelmeye deva ediyor. Son olarak gündeme gelen konu ise bu kadarı da olmaz dedirtecek cinsten.

Karamürsel Belediye ve Hizmet binası toplantı salonunda dün yapılan Eylül ayı meclis toplantısın'da CHP Meclis üyesi ve sözcüsü Ahmet Çalık'ın verdiği soru önergesi bu kadarına da, pes doğrusu dedirtti.

Soru önergesinde " Karamürsel Belediye Hizmet binasının  giriş tarafında büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü yazılmış.

Atamızın topluma yol gösteren, aydınlatıcı ve öğretici sözlerinin, toplumla paylaşılması hepimizi memnun eden bir davranış olmuştur.

Fakat Belediye hizmet binamızın dışına yazılan Atamıza ait söz yanlış yazılmıştır. Bu yazıda "hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak" yazmaktadır. Zaten bu cümle kendi içinde kendisiyle çelişen bir cümledir. Sözün doğrusu ise şu şekildedir; "denilebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız tekbir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak".

Atatürk bu metininde içinde olduğu konuşmayı 1923 yılında İzmit'te yapmıştır. Kaynak olarak Atatürk araştırma merkezinin hazırlamış olduğu Atatürk'ün söylev ve demeçleri 1997 basımı 2. cilt 63. sayfaya bakılabilir.  

Diyerek ivedilikle bu hatanın düzeltilmesini talep etti.

h

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom