Karamürsel AK Partide sular durulmuyor

Karamürsel'de yaklaşan AK Parti İlçe başkanlığı seçimlerin'de bir kaç aday seçimlere katılacağını kamuoyu ile paylaşmış başkanlık yarışında bizlerde varız demişlerdi.

Karamürsel AK Partide sular durulmuyor Siyaset

Karamürsel'de yaklaşan AK Parti İlçe başkanlığı seçimlerin'de bir kaç aday seçimlere katılacağını kamuoyu ile paylaşmış başkanlık yarışında bizlerde varız demişlerdi.


ANKARA'NIN TALİMATI
Karamürsel'de seçimlere günler kala Kocaeli İl Başkanı tarafından verilen ani bir karar ile Karamürsel'de yapılacak olan seçimlere tek aday gireceği bu adayında Recep Demirel olduğu bilgisi lisanı münasip bir dille diğer adaylara bildirildi. Diğer adaylara bu talimatın Ankara'dan geldiğini ve tartışmaya açık olmadığı bilgisi verildiği iddia edildi.


PARTİDEKİLER ÖNEMLİ DEĞİL
İlde  bu gelişmeler yaşanırken Karamürsel Ak Parti İlçe teşkilatında sular kaynamaya başladı. Parti içerisin'de büyük bir çoğunluk Recep Demirel'in bu görevi layığı ile yapamadığını, Karamürsel Ak Parti teşkilatının gün geçtikçe çok hızlı bir şekilde kan kaybettiği iddia ederken Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırımın ilçe başkanı olarak Recep Demirel ile yola devam etmek istediği konuşuluyor.


RECEP DEMİREL KARAMÜRSEL AK PARTİNİN SONU OLACAK
Gazetemizle irtibata geçen Karamürsel Ak Parti kurucularından bir kaç kişi ve çok sayıda Ak Partili, Karamürsel'de Ak Parti her geçen gün kan kaybediyor.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sürekli olarak metal yorgunluğundan bahsederken Cumhur başkanının söylemlerinin Karamürsel'de hiç bir karşılığının olmadığı iddia edildi.

AK Partinin önde gelen isimleri ilçede daha önceki dönemlerde insanlar partiye kendi istekleri ile gelirlerdi. Oysaki  şimdi ise adeta zorla getiriliyor. Defalarca telefon açılıyor, mesaj atılıyor ve ısrar ediliyor fakat katılımlar çok az.

İlçe başkanı iktidarın gücünü kullanamıyor. Yeteri kadar sözünü geçiremiyor. Kendisine ne belediye başkanı tarafından ne talimat verilirse onu yapıyor. Karamürsel Ak Parti ilçe teşkilatına, ilden hiç kimse sormuyor bu başkanla devam etmek istiyor musunuz diye.

Birileri Ankara'ya gidiyor ricalar, eski partiden eski dostluklar devreye sokuluyor ve il yöneticisinin bile eli ayağı bağlanıyor! Bir çok kişi bu kararın hatalı bir karar olduğunu söylemesine rağmen hiç kimse Karamürsel'e gelip sokağa çıkıp Recep Demirel ve yaptıklarını daha doğrusu yapmadıklarını sorgulamıyor!

Biz dedik oldu değip kestirilip atılıyor. Karamürsel'de bir çok kişinin Ak Parti teşkilatlanmasında çok büyük emeği var. Biz ve bizim gibi parti teşkilatında olan hiç kimsenin sözü dinlenmiyor! Tamam bunu anladık. Hiç olmazsa ilden, yada Ankara'dan birileri Karamürsel'e gelip sokağa çıkıp Ak Partili olan, olmayan insanlara Recep Demirel hakkında sorular sorsunlar; görecekler ki, bizim dediğimiz her şey aslında  halkın dedikleri.Sadece teşkilat içerisinde değil halk tarafında, oy verenler tarafından duyduklarından dinlenmesini istiyoruz dediler.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom