Karamürsel'de Yeni Yapılan Öğretmen Evi Açılmadan Çürümeye Başladı

Karamürsel'de Yeni Yapılan Öğretmen Evi Açılmadan Çürümeye Başladı İlçemizde yapımı adeta yılan hikayesine dönen Öğretmevi’nin 3 ay önce yapılması gereken açılışı; projede havalandırmanın unutulması, sonrasında asma tavanın çökmesi ve sıvaların dökülmesiyle muammaya döndü. 1 milyon 200 bin liralık maliyette 1,5 milyonu aştı

Karamürsel'de Yeni Yapılan Öğretmen Evi  Açılmadan Çürümeye Başladı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Yeni Yapılan Öğretmen Evi  Açılmadan Çürümeye Başladı

İlçemizde yapımı adeta yılan hikayesine dönen Öğretmevi’nin 3 ay önce yapılması gereken açılışı; projede havalandırmanın unutulması, sonrasında asma tavanın çökmesi ve sıvaların dökülmesiyle muammaya döndü. 1 milyon 200 bin liralık maliyette 1,5 milyonu aştı

Karamürsel Öğretmenevi’nin yapımı adeta yılan hikayesine döndü. İlk olarak yılbaşında açılacağı belirtilen, daha sonra ise mart ayına sarkacağı açıklanan öğretmenevi yaşanan skandalları nedeniyle hala açılamadı. Daha önce Karamürsel sahilinde Kız Meslek Lisesi olarak hizmet veren ve öğretmenevi yapımı için İl Özel İdaresi’ne tahsis edilen, il özel idarelerinin kapanmasıyla birlikte de yapımı Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen öğretmenevinin temeli 2012 ekim ayında atıldı. İhaleyi alan AKP Karamürsel İlçe Yöneticisi Murat Piranoğlu’nun sahibi olduğu Piranoğlu İnşaat, AKP Karamürsel Belediye Meclis Üyesi Sadık Çetin’in çizdiği projeye göre inşaatı tamamladı ve Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti.

 

HAVALANDIRMA UNUTULDU

Öğretmenevi binası inşaatının iç dekorasyonu ise Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. 750 metrekarelik zemin üzerinde 4 katlı, 60 yataklı olarak inşa edilen; içinde restoran, toplantı salonu, sosyal tesis de bulunan Karamürsel Öğretmenevi’nin ilk önceleri yılbaşında açılacağı duyuruldu. Daha sonra ise binanın açılışının mart ayı sonuna sarktığı bildirildi. Gecikmeye gerekçe olarak ise sipariş edilen mobilyaların yetişmemesi gösterildi. Ancak gecikmenin proje hatasından kaynaklandığı ortaya çıktı. 1 milyon 200 bin lira maliyetle yapılan 60 yataklı öğretmenevinin projesinde havalandırmanın unutulduğu öğrenildi. 250 bin lira daha ek maliyetle binaya içeriden havalandırma boruları döşendi. Bu da binanın arka tarafında çirkin bir görüntü oluşturdu.

 

ASMA TAVAN ÇÖKTÜ

Çirkin görüntüyü yok etmek için bu kez de borular kapatılmaya çalışıldı. Boruları kapatmak amacıyla asma tavan yaptırıldı. Bu da ayrı bir masraf ortaya çıkardı. Tam her şey halloldu sanılırken bu kez de su boruları patlaması sonucu asma tavan çöktü. Tekrar bir maliyet daha ortaya çıkmış oldu. Bu kadar skandal yetmezmiş gibi 3 ay önce tamamlanması gereken binanın, şimdi de pencere üst ve alt sıvaları dökülmeye başladı. Sıvaların dökülmesi üzerine konu binayı yapan firmaya iletildi ancak beklenmedik bir cevap alındı. Piranoğlu İnşaat, “Biz binayı bir yıl önce teslim ettik, bizi bağlamaz” dedi. Öğretmenevinin ne zaman açılacağı konusunda tam anlamıyla bir tarih verilmezken yapılan hatalardan doğan aksaklıların tamamlanması da bir başka sorun. Öğretmenevi bu gidişle 2015 yılında da açılamayacak gibi görülüyor.Heralde bu bina açılmadan çürüyecek.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom