Karamürsel'de gaziler günü tören ile anıldı

Karamürsel'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Maraşel ve gazi unvanının verilmesinin 96.yıl dönümü ve 19 Eylül Muharip Gaziler Günü

Karamürsel'de gaziler günü tören ile anıldı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Maraşel ve gazi unvanının verilmesinin 96.yıl dönümü ve 19 Eylül Muharip Gaziler Günü nedeni ile tören düzenlendi.

Karamürsel'de 19 Eylül Muharip Gaziler Günü münasebeti ile düzenlenen Anma törenine Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhuriyet Savcısı Yusuf Canik, Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Karamürsel Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Göközkut, Daire Amirleri, STK’lar ve çok sayıda gazi yakını ve vatandaş katıldı.

İlçe Kaymakamlığı ve Gaziler Derneği Karamürsel Temsilciliği ile Karamürsel Belediyesi tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Göközkut tarafından yapıldı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom