CEZA ALDI HABERİNE KORKUNÇ İDDİALAR

Ölçü Yapı Denetim Şirketi İbrahim Kaba’da bu şirketin ortaklarından bir başka iddia ise daha vahim, 344 ada 72 parsel deki yani denetlenmeyen bina Karamürsel Plaj yolundaki Köşk Bahçenin yerine yapılan bina, diğer bir iddia ise bu binanın bir katının kaçak yapıldığı yönünde, bina deniz kıyısından verilmesi gereken kot ne hikmetse üst yoldan kot tutularak bir kat fazla yapıldığı ve iş bununla da bitmiyor köşk bahçenin önündeki asırlık çınar ağacının kesinlikle kesilmeyeceği belirtildiği günün sabahı erken saatlerde sessizce kesilerek ortadan kaldırılması bu asırlık ağacın kesilmesinin de en büyük etkenin açıktan yardım amaçlı 300 Tl verildiği bu paranın kim yada kimler tarafından alındığı,

CEZA ALDI HABERİNE KORKUNÇ İDDİALAR Karamürsel Haber

Gerek  ilimizde gerekse ilçemizde 1999’da yerle bir olan binlerce insanın öldüğünü ne kadar çabuk unutulmuş. Karamürsel’de, yapı denetim firmalarının bu unutulan ve binlerce cana sebep olan depremi unutmaları ve ders almadığı ortaya çıktı.

Karamürsel’de faaliyet gösteren bazı yapı denetim firmalarının; 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde 300 bini aşkın binanın hasar görmesine ve resmi kayıtlara göre 18 bin vatandaşımız hayatını kaybetmesine rağmen, bu durumdan ders almadığı ortaya çıktı. Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü kararına göre, ilçemizde faaliyet gösteren  yapı denetim firması ve çalışanları eksik inceleme yaptıkları gerekçesiyle ceza aldı.

İlçemizde faaliyet gösteren Ölçü Yapı Denetim firmasının 2 çalışanı da Karamürsel 344 ada, 72 parsel üzerindeki 883787 YİBF nolu yapıyı 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunun 2. maddesinin (c) ve (g) fıkralarında öngörülen esaslara göre denetlemediği için ceza aldı. İnşaat Mühendisi İbrahim Kaba ve İnşaat Mühendisi Şahin Canel, yapı denetim faaliyetlerinde bulunmaktan 1?er yıl süreyle yasaklandı. Cezalar, resmi gazetede yayımından itibaren 1 yıl süreyle geçerli olacağı bildirildi.

 

Korkunç iddialar!

Yukarıda yayına girdiğimiz saatten itibaren tıklama rekoru kıran haberimize gelen mailler ve iddialar bakın nasıl. Meğerse bu şirket Karamürsel AKP Meclis Üyesi Recep Özbakır’ın sahip oldu Ölçü Yapı Denetim Şirketi İbrahim Kaba’da bu şirketin ortaklarından bir başka iddia ise daha vahim, 344 ada 72 parsel deki yani denetlenmeyen bina Karamürsel Plaj yolundaki Köşk Bahçenin yerine yapılan bina, diğer bir iddia ise bu binanın bir katının kaçak yapıldığı yönünde, bina deniz kıyısından verilmesi gereken kot ne hikmetse üst yoldan kot tutularak bir kat fazla yapıldığı ve iş bununla da bitmiyor köşk bahçenin önündeki asırlık çınar ağacının kesinlikle kesilmeyeceği belirtildiği günün sabahı erken saatlerde sessizce kesilerek ortadan kaldırılması bu asırlık ağacın kesilmesinin de en büyük etkenin açıktan yardım amaçlı 300 Tl verildiği bu paranın kim yada kimler tarafından alındığı, bir kesim yeni yapılan öğretmenevine 200 tl 100 tl’de Karamürsel Belediye’sine çeşitli giderler altında bağış yapıldığı yönünde,  işte Karamürsel AKP Meclis Üyesi Recep Özbakır’ın sahip oldu Ölçü Yapı Denetim Şirketi ortaklarından olan ve bu inşaatın denetleyici konumunda adı geçen İbrahim Kaba ve Şahin Canel resmi gazetede yayımından itibaren yapı denetim faaliyetlerinde bulunmaktan bir (1) yıl süreyle yasaklandı bildirildi. Bunu biz demedik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı

 

Aslında bu inşaat başlarken bir çok iddialar ortaya atılmış olsa da her geç gerçekler o  iddiaların ortaya çıkmaya başladığının göstergesi. Kim bilir Karamürsel’de bir anda inşaat sektöründe patlamanın ve mantar gibi evlerin yapımı konusunda daha ne iddialar oluşacak önümüzdeki günler de bekleyip göreceğiz. Zaman her şeyin sahibidir demiş bir düşünür, bizi takip etmeye devam edin bakalım daha ne gerçekler ortaya çıkacak !!!!!! 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom