İSMAİL YILDIRIM HAKKINDA İDDİALAR ÇOK BÜYÜK

CHP Karamürsel Belediye Meclis, Orhan Tanış, Orhan Demirer, Ali Kara, Ahmet Çalık Meral Karadeniz ve Celalettin Yönet’ten oluşan grup Karamürsel Belediyesi 2014 yılı denetim komisyonu raporu hakkında basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında Karamürsel belediyesi hakkındaki iddialar 7 maddede belirtilirken, bu açıklamalara Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım’ın cevabı merak konusu oldu.

İSMAİL  YILDIRIM  HAKKINDA    İDDİALAR  ÇOK  BÜYÜK Karamürsel Haber

CHP Karamürsel Meclis Grubu’ndan İsmail Yıldırım’a korkunç iddialar;

‘Din görevlileri ve Camiler haftasında Din

görevlilerine İçkili Lokanta yemek verildi’

‘Din Görevlilerine İçkili Lokanta da yemek vermek “biz kararlarımızı rakı masalarında değil, besmeleyle alıyoruz” diye açıklama yapan İsmail Yıldırım’a yakışmamıştır.’

CHP Karamürsel Belediye Meclis, Orhan Tanış, Orhan Demirer, Ali Kara, Ahmet Çalık Meral Karadeniz ve Celalettin Yönet’ten oluşan grup Karamürsel Belediyesi 2014 yılı denetim komisyonu raporu hakkında basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında Karamürsel belediyesi hakkındaki iddialar 7 maddede belirtilirken, bu açıklamalara Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım’ın cevabı merak konusu oldu.

CHP Karamürsel Belediye Meclis Grubu’nun 7 maddede hazırlayarak Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a sunulan iddialar aşağıda aynen yayınlıyoruz

CHP 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 6 tane Belediye Meclis Üyesi çıkararak uzun bir aradan sonra Karamürsel Belediye Meclisinde temsil hakkı kazanmıştır.

Meclis üyelerimiz seçildikleri andan itibaren yapmış oldukları çalışmalar, göstermiş oldukları performansla Karamürsel Belediye Meclisinin çalışma kalitesini yükseltmiş, soru önergeleri, gündeme ilave madde önerileri ve sundukları tekliflerle İlçemize katkı yapmaya çalışmışlardır.

Bilindiği üzere Belediye Meclislerinin bir görevi de denetimdir. Üyeler sene içinde verdikleri önergelerle bu görevlerini yerine getirirken buna ilaveten her yıl Ocak ayında kurulan denetim komisyonu aracılığı ile Belediyeyi her türlü iş ve işlemlerle ilgili ayrıca denetlerler. Bu sene kurulan ve Karamürsel Belediyesinin 2014 yılı faaliyetlerini denetleyen denetim komisyonunda 1 kişi ile temsil edilen CHP Karamürsel Meclis grubumuz, denetim komisyonu üyemiz Ali Kara aracılığı ile bu görevini ifa etmiştir. Titiz bir çalışma yapan denetim komisyonu üyemiz Ali Kara birçok eksiklikler tespit etmiş olup bunlardan grubumuzca da önemli görülen 7 adet tespit sebebiyle Karamürsel Belediyesi 2014 yılı denetim komisyonu raporuna şerh düşmüştür.

Değerli Karamürsel halkımızın da bilgisine sunmak istediğimiz bu 7 madde şunlardır.

Türkiye de kabul edilmiş gün ve haftaların birçoğunda çeşitli yemek ve ikramlar verilmiş olup fatura ile belgelendirilmiştir. Ancak Din görevlileri ve Camiler haftasında Din görevlilerine verilmiş görülen yemeğin faturasında İçkili Lokanta yazmaktadır.

Karamürsel’de birçok alkolsüz lokanta varken Din Görevlilerine İçkili Lokanta da yemek vermek “biz kararlarımızı rakı masalarında değil, besmeleyle alıyoruz” diye açıklama yapan bir Belediye Başkanına yakışmamıştır.

Zabıtaların ceza tutanağı düzenleyebilmesi için devlet memuru olmaları gerekmektedir. Karamürsel Belediyesinde sahada görev yapan zabıtaların hiçbiri devlet memuru kadrosunda

değildir. Buna rağmen yasalara aykırı olarak Karamürsel Belediye Zabıtaları ceza kesmişler ve bu cezalar 03.06.2014 tarih ve 109 sayılı Belediye Encümen kararı ile kesinleşmiştir.

Ak kent gazetecilik televizyonculuk yayıncılık ve ajans hizmetleri firmasından her ay muntazaman 1.180.00 tl ve 708.00 tl’ lik matbu evrak alımı yapılmıştır. Kendi gazetesinin basımını yapacak matbaası olmadığı için gazetesini başka bir matbaada yaptıran bu firmanın Karamürsel Belediyesine hangi matbu evrağı verdiği anlaşılamamıştır.

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde nostalji geceleri adı altında verilen Mahalle İftarları için birer gün arayla 07.08.2014 ve 08.08.2014 tarihlerinde 46.315,00 tl ve 52.934,00 tl ödeme yapılmış üç firmadan teklif alınması kuralına uyulmamış iki firmadan teklif alınmıştır. Tekliflerden biri bir market firmasına aittir. Karamürsel de bir çok lokanta ve yemek organizasyonu yapan firma varken yemek organizasyonları ile ilgisi olduğu düşünülmeyen bir firmadan niçin teklif alındığı anlaşılamamıştır.

Eski Karamürsel Belediye binası önünde bulunan tören alanına Atatürk anıtının yapımı için üç firmadan teklif alınmıştır. Ancak teklif alınan firmalardan birinin faaliyet alanı eski eşya alımı satımıdır. Bu firmadan alınan teklifin üç teklif alma kuralının yerine getirilmesi için alındığı düşünülmektedir. Yoksa ihaleyi bu firma kazanmış olsaydı Karamürsel Belediyesi İlçenin merasim alanına ikinci el bir Atatürk heykelimi dikecekti?

Belediyemizce yapılan ihalelerden üç dosya incelenmiş bunlardan temizlik ihalesi tek geçerli teklif ile 8.100,00 tl ye Taşsan firmasına verilmiştir. Büyük dere ıslahı ihalesi 600.144,08 tl ile tek geçerli teklif olan Gökbeyaz firmasına verilmiştir. Oluklu tepesi düzenlemesi yine tek teklif ile Gökbeyaz firmasına verilmiştir.

Karamürsel Belediyesince düzenlenen kursların öğreticilerine verilen ücretlerin incelenmesinde Tabakhane Mahallesi muhtarına futbol antrenörü kisvesi altında devamlı maaş verildiği, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Kayacık mahallesi muhtarı olan kişiye de yine futbol antrenörü kisvesi altında verilen maaşın seçimlerden sonra kesildiği görülmüştür.

Değerli Karamürsel Halkımızın Bilgisine Sunarız.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom