Karamürsel'de Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Karamürsel'de yapılan meclis toplantılarında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Karamürsel'de Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı Siyaset

Karamürsel'de yapılan meclis toplantılarında ilginç bir iddia ortaya atıldı.
Karamürsel'de her ayın ilk haftası yapılan, Meclis Toplantılarına katılan Muhalefet Partilerini temsil eden üyelerden bazıları meclise sundukları soru önergelerinin cevaplarını alamadıklarını! Bir çok soru önergesinin sadece usulen çok kısa yanıtlar ile sadece cevap vermiş olmak için cevap verildiği iddia edildi.


VATANDAŞIN SORULARINI CEVAPLAYAMIYORUZ
Karamürsel Belediyesi mehalefet meclis üyelerine sorun ve şikayetlerini ileten vatandaşlar, sorunlarının giderilmediğinden dert yanarken, muhalefet partisinin meclis üyeleri ise soru önergelerinin büyük bir kısmının yanıtsız bırakıldığı ve yapılan bir çok iş ve özellikle encümen tarafından alınan kararlarının bir çoğundan haberdar olmadıklarını iddia eden meclis üyeleri elleri kolları bağlı sadece doplantılara katıldıklarını ifade ettiler.


YAPTIĞIMIZ İŞLER KAMUOYU İLE PAYLAŞILMIYOR
Karamürsel Meclis toplantılarında, muhalefet partisinin vermiş olduğu soru önergeleri özellikle Karamürsel Belediyesi resmi internet sitesinde paylaşılmadığı için bir çok vatandaşın muhalefet pertileri hiç çalışmıyor mu, gibi sorulara muhatap kaldığı iddia edilirken.

Karamürsel Belediyesi Resmi internet sitesinde yayınlanan ve sadece toplantıda konu olan maddelerin konuşulup, tartışılmadığını, aynı zamanda muhalefet partilerinin'de soru önergeleri verdiğini ve bunların neler olduğunun bilinmesi için Karamürsel Belediyesinin resmi internet sitesinden paylaşılmasının daha şeffaf ve adaletli olacağı düşünülüyor.

Karamürsel'de Ekim Ayı meclis toplantısı yapıldı

2017 Ekim Ayı Meclis Toplantısı 3 Ekim Salı Günü Karamürsel Belediyesi Meclis salonunda yapıldı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yaptığı açılış ve selamlama konuşmasının ardından; 05.09.2017 tarihli meclis toplantı tutanağının oya sunulması ve Ekim ayı Meclis Gündeminin sunulması ile devam etti.

7 Maddeden oluşan Ekim ayı meclis gündeminde;

1. Madde; Otopark gelir tarifesi ile ilgili plan bütçe komisyon raporu oldu. Ekim ayı Meclis toplantısında ki diğer maddeler ise şöyle;

2)- 4 Temmuz ( Hacıömerağa) Mah. 76 ada, 4 Temmuz ( Sarıkum ) Mah. 234 ada da yapılması planlanan imar plan tadilatı talebinin imar komisyon raporu doğrultusunda görüşülmesi,

3)- Ereğli Mahallesi 297 ada, 7 parsel de talep edilen imar plan değişikliğinin imar komisyon raporu doğrultusunda görüşülmesi,

4)- Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 – 2020 yılı gelir gider ile ilgili yazısı,

5)- Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 yılı performans planı ile ilgili yazısı,

6)- Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 yılı gelir tarifesi ile ilgili yazısı,

7)- Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden belediyemizce kullanılmak üzere bedelsiz olarak bir adet şehiriçi tipi otobüs tahsis talebi ile ilgili yazısı oldu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom