Küçücük ilkokul çocuklarına bıçak satıyorlar

Karamürsel'de bir çok ilk okulun çevresinde bulunan bakkallarda sustalı, yaylı oyuncak bıçakların satılması velileri çok rahatsız etmeye başladı.

Küçücük ilkokul çocuklarına bıçak satıyorlar Eğitim

Karamürsel'de bir çok ilkokulun çevresinde bulunan bakkallarda sustalı, yaylı oyuncak bıçakların satılması velileri çok rahatsız etmeye başladı. Küçücük çocuklar bu bıçakları alarak şiddet içerikli oyunlar oynadığı, ellerinde bıçaklarla bir birlerini (Şakacıktan) tehdit edip, gasp etme oyunu oynayan küçük yaşta çocukların şiddete teşvik edilmesi bir çok veli ve öğretmeni rahatsız ettiği bildirildi.


ÜÇ BEŞ KURUŞ İÇİN BU YAPILIRMI
Gazetemiz ile iletişime giren çok sayıda veli ve öğretmen özellikle küçük yaşta çocukların ellerine aldıkları bu (Oyuncak) bıçakları sadece oyuncak olarak değerlendirerek bir birleri ile oynadığını zannettiklerini ve bu plastik oyuncakların masum olduklarını zannettiklerini söyleyen vatandaşlar. Küçücük çocukların cebindeki üç beş kuruş haçlığı bu tür oyuncaklara verdiklerini ve bu oyuncak bıçakları okula getirdikleri bildirildi.


BİZ EVE GELİNCE FARK EDİYORUZ
Gazetemize ulaşan küçük yaşta bir öğrencinin annesi biz okulda yiyecek, içecek alsın diye verdiğimiz para ile bakkaldan bu oyuncağı aldığını söyleyen oğluna neden bunu aldın değince annesine bu (Oyuncak) anne yoksa bakkalda satılmaz ki, deyince diyecek bir şey bulamadığını söyleyen anne yetkilileri göreve davet etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom