DEĞİŞİM VE YENİLENMEYE BAKIŞ

DEĞİŞİM VE YENİLENMEYE BAKIŞ Köşe Yazısı

Hani bazen konuşurken deriz ya “ kardeşim Avrupa bizden 15 sene ileride “ diye, hah işte şu anki iktidar partisi de diğerlerine göre 15 sene ileride.

Çok uzun zamandır iktidarda olmasına rağmen hala ve sürekli bir yenilenme dönüşümü içerisinde olan iktidar partisi, kurucusu ve lokomotifi olan liderinin kuralları çerçevesinde yeni seçim zaferine doğru emin adımlarla yürüyor. En önemli şehirlerin uzun zamandır görevde olan yöneticilerini değiştirerek taze kanla bu seçimi de en az %100 oy farkıyla kazanmak için ne kadar kararlı olduğunu ülkeye gösteriyor.

Çatlak sesler çıkmıyor mu ?, elbette çıkıyor. Ancak biliyorsunuz bu çatlak sesler hep aynı noktalardan çıkıyor PKK’dan ve CHP’ den. İktidar partisinin içerisindeki Balıkesir Belediye Başkanı gibi çapsızlar da hasbelkader bu göreve geldiklerini ve sadece bir istisna olduklarını bu şekilde ortaya koyuyorlar.

Kimin umurunda ?.. Hiç kimsenin. Ülkenin menfaati, istikbali ve siyasi istikrarı söz konusu olduğunda, 15 senedir iktidarda olan partinin kurucusu ve Cumhurbaşkanı sorun çıkaran kim olursa olsun her zaman olduğu gibi ezip geçecektir.

Her devir teslim merak uyandırır. Biz Karamürsel’de bile yeni gelecek bir Emniyet Müdürü’nü merak edip sanki eskisiyle her gün tavla oynarmışız gibi gitmesini yadırgar iken veya Savcı ve Hakim olan eşinin FETÖ meselesi yüzünden sürüldüğü konuşup ancak yeni geleni hiç merak etmiyorken 15 senedir bu ülkeyi yöneten insanın yine çok uzun zamandır bu ülkenin en büyük şehirlerini yöneten insanları yine başka bir dava arkadaşı ile değiştirmeyi düşünmesini sadece merak ediyoruz. Bunu yadırgamak kimsenin işi değil. Çünkü kimse hayatında bu kadar uzun süre bu ülkeyi yönetmemiş ya da hiçbir parti bu kadar süre iktidar olmamış. Tabi 70 senedir hiç iktidar olamamış olanları söylemiyorum bile. Onlar kurucularının, yani ulu önderin kemiklerini sızlatmaya devam ediyorlar.

Aslına bakarsanız bu değişim hareketi iktidar partisini güçlendirdiği gibi muhalefet partisine de “ Nasıl başarılı bir siyasi parti olunur ? “ dersi vermesi açısından çok önemli. Ülkenin bu yoğun ortamı ve Kuzey Irak pisliği devam ederken bizi yöneten insanın 2019 yılının çalışmasını yapması elbette takdire şayan.

Sayın Cumhurbaşkanı “ Ak Parti bir siyasi parti olmasının yanı sıra bir DAVA’dır “ diyor. Bu görev değişiklikleri bir Dava Misyonuna Saygı, Sisteme Saygı ve en önemlisi Lidere Saygıyı gösteriyor. Bu kadar aktif bir politika izleyen iktidar partisindeki değişimler, içeride de aynı davaya hizmet eden insanların birbirine ne kadar saygılı ve davaya ne kadar inançlı olduğunu gösteriyor.

Elbette muhalefet partisinin bunu anlamasını beklemiyor kimse. Seks kasetiyle başa gelen bir adamın 8 seçimdir hezimete uğramasına rağmen koltuğunda oturmaya devam etmesini bir tarafa bırakın bu seks kasetinin başrol oyuncusu olan eski genel başkanlarının hala evli olması, hala aynı partide milletvekili olması ve 2019 seçimleri için adının Cumhurbaşkanlığı ile anılması zaten onların ne kadar kötü durumda olduğunun ve bu coğrafya insanının partisi olmadığının en önemli göstergesi.

Ez cümle ;

Son yapılan Büyükşehir Yöneticisi Değişiklikleri , 2019 yılında yapılacak seçimlere yapılan hazırlık çalışmalarına örnek olması açısından sözüm ona muhalefet partisi için örneği bulunmaz “ Siyaset Dersidir “

Taraflı tarafsız gün geçtikçe artan Erdoğan Sempatisi ülke insanının özgüveni yükseltirken, sürekli düşüş ve güven kaybı yaşayan muhalefet, demokrasiyi bile kağıt üzerinde tehlikeye atacak kadar “ Yok Hükmünde “…

Siz siz olun başkalarının yaptıklarını eleştirmekten başka işi olmayanları bu ülkenin yönetiminden uzak tutun.

Onuncu köyden Sevgiyle..

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom