Saadet Partililer salona sığmadı

Kocaeli'de Saadet Partisi İl Teşkilatı’nın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nu konuk ettiği kongrede İzmit Atatürk Spor Salonu tıka basa doldu taştı.

Saadet Partililer salona sığmadı Siyaset

Saadet Partisi Kocaeli'ye büyük mesaj verdi.SP Kocaeli Teşkilatı, Temel Karamollaoğlu’nu  1000 genç karşıladı. Kamyonet üzerinde halkı selamlayarak salona gelen Temel Karamollaoğlu, yoğun kalabalıkla karşılaşınca duyguları gözlerinden okundu. İzmit’te Karamollaoğlu’nun geçeceği yolların üzerindeki üst geçitleri SP bayrakları ile süsleyen SP’nin kongresi saat 13.41’de başladı. 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 25 il yöneticisi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 26 büyük kongre delegesi belirlendi. Kongrede Nurettin Çelik güven tazeledi.

SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Salon patlarsa, yani dolarsa; AKP de patlar; salon dolmazsa halk AKP’den memnun demektir” demişti. Salon, fazlasıyla doldu ve taştı. Çelik, bu iddiasında başarılı oldu. Kongreye SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Sebahattin Yamak, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve çok sayıda partili partisiz isim katıldı.

BBP eski İl Başkanı Nihat Yıldız ise Saadet Partisi’ne üye oldu

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Gölcük ve Büyükşehir Meclis Üyesi avukat Hüseyin Yılmaz’ın cenaze töreni için İzmir’e gittiğinden dolayı kongrede yer alamadı. BBP eski İl Başkanı Nihat Yıldız ise Saadet Partisi’ne üye oldu, Yıldız’a üyelik rozetini Karamollaoğlu taktı. Vatandaşlar salona yoğun güvenlik önlemleri altında alındı. “Sözümüz Var” sloganının yer aldığı pankartlar, parti bayramları ve Atatürk posterinin de yer aldığı salonda coşku vardı.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Sözümüz Var” diyerek yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi: “Eğitimde istikrar için adil yargı için hizmet için sözümüz var. Zararlı unsurlara kanmadık, kandırmayacağımıza sözümüz var. Günü değil, ülkeyi kurtarmaya sözümüz var dedik.

Bu sözümüzü duyarak buraya geldiniz. Bu salonda heyecanı ve sadakati görüyorum. Bu salonda Saadetli Partili 12 ilçe başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı’nı görüyorum. Bu salonda bakanları ve bilge başkan Karamollaoğlu’nu görüyorum dedi.

Kongrenin yapıldığı saat olan 13.41 tarihe geçecek. Çünkü Kocaeli’de 12 ilçe 13 milletvekili var. 12 ilçede de 13 milletvekiline talibiz. Gece gündüz çalışacağız. Bunu gerçekleştireceğiz. Bizi küçük görmeyin. Ayağa kalktık, geliyoruz” bu çığlık herkesin kulağında çınlıyacak dedi.

Nurettin Çelik’in listesi

YÖNETİM KURULU

Nurettin Çelik(Başkan), Zafer Mutlu, Nihat Yıldız, Mehmet Tatlı, Fatih Polat, Ahmet Özen, Alattin Çakmak, Halit Şengül, Halil Kayın, Cemal Erdoğan, Paşa Ali Gümüş, Ayhan Altıntaş, Muhammet İkbal, Sedat Uslu, Lafit Gökhan Durtaş, Ekrem Öztürk, Ömer Faruk Yıldırım, İbrahim Akgündüz, İbrahim İlhan, Turhan Özkalas, Volkan Gemiksiz, Dursun Ali Atmaca, Zeki Özçelik, Ali Paksoy, Sinan Yolcu.

İL DİSİPLİN KURULU

Ömer Atmaca, Hüseyin Kanca, Hasan Antika, Eyüp Çelik, Yusuf Demir.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Nurettin Çelik, Recep Sarıdoğan, Ahmet Kul, Zafer Mutlu, Mehmet Tatlı, Ahmet Özen, Alattin Çakmak, Halit Şengül, Hayrullah Emcet Küçük, İbrahim İlhan, Latif Gökhan Durtaş, Ayhan Altıntaş, Ethem Karataş, Yusuf Aksu, Selim Çetinkaya, Halil Kayın, Mustafa Türel, Şafak Yamak, Necati Korkmaz, Yaşar İsmail Yıldız, Hayati Yusuf Saka, Samet Gürsoy, Ramazan Aslan, Mehmet Özalay, Mustafa Özdemir, Ömer Faruk Coşkun. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom