Karamürsel Belediye Meclis Toplantısında ağır sözler

Karamürsel'de yaklaşık 1 aydır 4 Temmuz mahallesi kırk merdiven bölgesin'de yaşayan vatandaşlar inanılmaz bir mağduriyet yaşıyorlar.

Karamürsel Belediye Meclis Toplantısında ağır sözler Siyaset

Karamürsel'de yaklaşık 1 aydır 4 Temmuz mahallesi kırk merdiven bölgesin'de yaşayan vatandaşlar inanılmaz bir mağduriyet yaşıyorlar. Gazetemizi arayan onlarca vatandaş sorunlarını, sıkıntılarını anlatacak, çözüm bulacak bir mercih bulamadıklarından dolayı çalmadık kapı bırakmamışlar.


Son olarak defalarca Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na dertlerini anlattıktan sonra geçici bir çözüm üretilmiş ama hala bir çok insan çok mağdur.


Olay Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi 40 Merdiven mevkiinde Karamürsel Belediyesinin geçtiğimiz sene bir çok vatandaşın yerini istimlak ederek sizlere çok güzel bir yol yapacağız artık çarşıya, pazara daha rahat gideceksiniz yerleriniz daha fazla değerlenecek demesi ile başlıyor aslında.


Bir çok vatandaş istemeyerek arazilerinden yervererek Karamürsel Belediyesi'nin dediği gibi çok geniş ve güzel bir yol yapılmış.
Buaraya kadar her şey çok normal. Derken bu yeni yapılan ve bir çok insanın mağdur edildiği yol kapandı ve tam 40 merdivenin su deposu kısmı çıkmaz sokak haline getirildi.


Bir anda 40 merdiven ve çarşıyı bir birinden 4 metre yükseklikte bir duvar ile ayrıldı.
Neden?
Buraya daha başka bir yol daha yapacağız!Bunun için istinat duvarı gerekiyor! Okullar yeni açılmış!

El kadar çocuklar mahalleden okula çamur, kıyamet içinde gitmeye çalışıyor!

Mahallede yeri olan bir çok insanın önce bir ana yol için alınan arazilerinin sonrasında birde yeni yapılan kavşak için yer alınması insanları çileden çıkardı.


İşin en ilginç olan yanı ise burada yaşayan bir çok vatandaşın neredeyse tamamının AK Partili olması ve bu denli mağdur edilmesi kimse tarafından anlaşılmadı.


Konu bir çok kişiye şikayet edildi. Fakat ne AK Partiden bir kişi çıkıpta aylarca çocukları çamurlar içinde okula gitmeye çalışan, yada hastasını arabası olmadığı için bin bir zorluk ile çamurda hastaneye götürmek zorunda kalan vatandaşlara kimse sahip çıkmadı.


BİR TEK CHP GİTTİ
Geçtiğimiz Ekim ayı meclis toplantısında CHP gurup sözcüsü Ahmet Çalık konuyu gündeme getirmiş.
Belediye yönetimleri hizmet üretmek,ilçenin ihtiyaçlarını karşılamak için projeler oluşturup bunları uygulamaya koyabilirler.


Ancak bu projeleri hayata geçirirken, projenin uygulandığı alanın fiziki şartlarına ve doğal yapısına dikkat edilmesi gerektiği gibi, projenin yapımı sırasında, bölgede yaşayan vatandaşlarımızında, bu çalışmalardan etkilenmemesi gereklidir.
İlçemiz 4 Temmuz mahallesi, Kırkmeridiven mevkiinde yapılmakta olan yol çalışması, bahsettiğimiz kriterler dikkate alınmadan yapıldığı için, yapılmakta olan yol çin seddi gibi olmuştur.

Yolun istinat duvarlarının boyu 4 metreyi bulmuştur.
Ayrıca;daha bir sene önce açılmış caddeyi enlemesine bölerek, mevcut yolun dikine bağlantısını kesmiştir.
İlçemiz içinden geçmekte olan, D-130 Karayolu sebebiyle, İlçemiz yolun altı ve üstü şeklinde ikiye bölünmüşken, bundan böyle Kırkmerdiven mevkiinde oturanlar seddin üstü ve seddin altı şeklinde tarif edilmeye başlanacaktır.


Yol çalışması esnasında seddin üst kısmında ikamet eden bölge sakinleri bu çalışmalardan olumsuz etkilenmiştir.
İdarecilerimizden beklentimiz, bu ve benzeri projeleri oluştururken, bölgenin fiziki yapısına dikkat edilmesi ve çalışmaların bölge sakinlerinin günlük yaşamlarına etkisinin sınırlı tutulmasına özen gösterilmesidir.

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINDA İSMAİL YILDIRIM'DAN AĞIR SÖZLER

Ekim ayında bu konular gündeme gelince söz alan İsmail Yıldırım burada açılan yollar sonrası burada arsası olan kişilerin arsaları ve evleri çok daha fazla değerlenecek o zaman "BENİM NERE Mİ, ÖPECEKLER BELLİ DEĞİL" demesi üzerine meclis toplantısına katılan bir çok kişinin bu söylenen sözleri yadırgadığı ve böyle bir söylemin bu tür meclislerde söylenmesinin çok ağır olduğu dile getirildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom