Karamürsel'de muhteşem açılıç

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Karamürsel Aliya İzzetbegoviç Akademi Lisesi açılış töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un

Karamürsel'de muhteşem açılıç Eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Karamürsel Aliya İzzetbegoviç Akademi Lisesi açılış töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Aliya İzzetbegoviç Akademi Lisesinin Açılış törenine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Bosna Hersek Federasyonu Eğitim Bakanı Elvira Dilberoviç,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Saraybosna Stari Belediye Meclis Başkanı Yusuf Puşina, daire müdürleri ve öğrenciler  ve Karamürselli vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Kılavuz Gençlik Tanıtım Film gösterimi ile devam etti.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bosna Hersek Federasyonu Eğitim Bakanı Elvira Dilberoviç’in yaptığı konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un açılışta yaptığı konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, bugün Karamürsel ilçemizde Akademi Lisesi’nin açılışında hep birlikteyiz. Başta konuklarımız olmak üzere hepinize hoş geldiniz diyorum. Eğitim konusu en önemli konularımızın başında geliyor ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımızın yürüttüğü önemli çalışmalar var. Okullarımızda yürütülen eğitim çalışmaları Halk Eğitim Müdürlüklerimizle verilen diğer çalışmalarla birlikte eğitimde belirli bir aşamaya gelinmesinde ciddi çalışmalar var. Kocaeli’nde Milli Eğitimin yanında Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilçe belediyelerimizin de eğitime katkısı çok büyüktür. Daha nitelikli gençlere kavuşmak  ve onların başarılarını daha üst noktaya taşınması bakımından bu Akademi lisesi de önemli bir katkı sağlayacaktır. Buradan yararlanacak olan gençlerimiz,  buradan aldıkları eğitimle kendilerini çok daha iyi noktaya taşımış olacaklar. Bu akademi lisesini daha anlamlı hale getiren onun adını taşıyan kişiden kaynaklanıyor. Aliya İzzetbegoviç ismi tarih boyunca sürekli anılacak önemli bir şahsiyete ait isimdir. Halkının daha iyi bir noktaya gelmesi ve ülkesinin bağımsızlığı noktasında 78 yıllık yaşamı boyunca çok önemli mücadeleler veren kişi ve onun adının burada yaşıyor olması; gençlerin onu tanımasına, verdiği mücadeleyi örnek almasın da fırsat verecektir. Bu nedenle Kocaeli Büyükşehir Belediyemize bu okula sağladığı katkılardan ve okula vermiş oldukları bu anlamlı addan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımıza ve beraberindeki heyete de  bu açılışta bulundukları için teşekkür eden”  Sayın Valimiz, emeği geçen herkese teşekkür ederek, açılışın hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve  beraberindeki protokol üyeleri  hayırlı olsun dilekleri ile  Karamürsel Aliya İzzetbegoviç Akademi Lisesinin açılışını gerçekleştirerek, Aliya İzzetbegoviç’in resimlerinin sergilendiği sınıfları gezdiler.  

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom