Mürsel Gazi öğrencilerinden örnek davranış

Mürsel Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa KOCA’nın rehberlik ettiği öğrencilerimiz Kadir Eren ÇATAR, Eda BIYIK, Beyza Nur GÜVENALTIN ve Emre KARABULUT

Mürsel Gazi öğrencilerinden örnek davranış Eğitim

Mürsel Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa KOCA’nın rehberlik ettiği öğrencilerimiz Kadir Eren ÇATAR, Eda BIYIK, Beyza Nur GÜVENALTIN ve Emre KARABULUT, Kızılay’ın ihtiyaç sahiplerine verdiği öğle yemeğinin dağıtımını gönüllü olarak yaptılar.

Mürsel Gazi Mesleki ve Teknik Meslek Lisesi öğrencileri, “Değerler Eğitimi” kapsamında Kızılay’ın ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaptığı sıcak yemek yardımının dağıtımını üstlendiler. Pazartesi günü yapılan dağıtıma öğrenciler Kadir Eren ÇATAR, Eda BIYIK, Beyza Nur GÜVENALTIN ve Emre KARABULUT ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa KOCA ile Müdür Yardımcısı Kamil Nurettin GÜRSES katıldı. İlk etapta Kızılay Karamürsel Şube Başkanı Yusuf ALEMDAR’ı ziyaret eden öğrenciler, yardım tekliflerini dile getirdiler. Bu tekliften memnuniyet duyduğunu belirten Yusuf ALEMDAR, öğrencilerin yardımseverliğinin tüm öğrencilere örnek olmasını temenni etti. Daha sonra yemek kazanlarının başına geçen öğrenciler, tecrübeli aşçı edasıyla kocaman kazanlardaki yemekleri büyük boy saklama kaplarına doldurarak ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinin yolunu tuttular. Öğle saatlerinde sıcak yemek bekleyen vatandaşlarımızın kapıları çalındığında yemek servisi yapan öğrencilerle karşılaşınca bir yandan şaşkınlık, diğer yandan da mutluluk ve takdirleri gözlendi. Konu hakkında açıklamada bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa KOCA; “Çocuklarımızın yardımlaşma ve dayanışma bilincini artırmayı hedefledik. Geleceğimizi daha sağlam temellere dayandırmak istiyoruz. İhtiyaç sahibi insanlara yemek servisi yaparak öğrencilerimizde bu bilinci uyandırmak istedik. Bu bilincin tüm öğrencilere yansıması, ilçemize ve ülkemize faydalı nesillerin yetişmesine vesile olacaktır.”dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom