Karamürsel Anadolu Lisesi Londra Yolcusu

Karamürsel Anadolu Lisesi’nin Avrupa Komisyonu tarafından Erasmus+ Programı kapsamında fonlanarak yürütmekte olduğu ‘Avrupa Eğitim Felsefesi 20’ adlı Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği türündeki projesinin 1. Akışını 13- 15 Nisan 2015 tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirmeye hazırlanıyor. ACD College’ın ev sahibi ortak olarak düzenlediği yapılandırılmış eğitim kursu 5 gün sürecek. Eğitime okul müdürü ve 3 Öğretmenden oluşan Strateji Takımı katılacak. İçeriği İngilizce olan ‘Managing Yourself and Developing Others’ eğitimi, farklı Avrupa ülkelerinden gelen eğitimcileri bir araya getirecek

Karamürsel Anadolu Lisesi Londra Yolcusu Eğitim

Karamürsel Anadolu Lisesi Londra Yolcusu

Karamürsel Anadolu Lisesi’nin Avrupa Komisyonu tarafından Erasmus+ Programı kapsamında fonlanarak yürütmekte olduğu ‘Avrupa Eğitim Felsefesi 20’ adlı Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği türündeki projesinin 1. Akışını 13- 15 Nisan 2015 tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

ACD College’ın ev sahibi ortak olarak düzenlediği yapılandırılmış eğitim kursu 5 gün sürecek. Eğitime okul müdürü ve 3 Öğretmenden oluşan Strateji Takımı katılacak. İçeriği İngilizce olan ‘Managing Yourself and Developing Others’ eğitimi, farklı Avrupa ülkelerinden gelen eğitimcileri bir araya getirecek. Bu eğitimde, kültürler arası öğrenme, örgün ve sargın eğitim gibi yeni öğretim yöntemleri uygulanacak. Strateji Takımı olarak Londra’ya gidecek öğretmenler, eğitim ortamları ve süreçleri tasarlanmasında, eğitim personelinin motivasyonunda stratejik yaklaşımlar konularında becerilerini Avrupa düzeyine taşıyacaklar. Proje Karamürsel Anadolu Lisesi’nin uluslararası bir kurum kilimliği kazanmasını sağlayacak.

Hareketlilik öncesinde Strateji Takımı, lojistik hazırlıklar ve Eğitim içeriğine yönelik hazırlıklar başlıklarında Workshop düzenlendi. Böylece eğitime katılacak öğretmenlerin hazır bulunuş düzeyi arttırıldı ve projenin Erasmus+ Program amaçlarına katkısı arttırıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom