Siyasette İYİ olmak....

Siyasette İYİ olmak.... Köşe Yazısı

Son dönemde sosyal medyadan farklı bir keyif alır oldum. Düşünce ve davranış tarzını çok beğendiğim Mehmet Akdeniz ağabeyin paylaşımlarına katılıyorum. İzin verip saygı gösterdiği ve asla ağabey-kardeş çizgisini bozmadığı için teşekkür ederim. Mehmet Ağabeyin paylaşımlarında ki yorumlar, düşünceler, farklılıklar, bilip bilmemezlikten gelmeler, görüp görmemezlikten gelmeler ve ülkenin gerçeğini inkar etmek için dayanaksız, mesnetsiz yaratımlarla iktidarı hatta Erdoğan'ı yıpratma ve algı yaratma çalışmalarını keyifle okuyorum ve kendi düşüncelerimi yazıyorum.

 

Aslına bakarsanız çok geniş bir ortam değil. Çünkü yorum yapanlar hep aynı kişiler ve bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıdalar. İşin enteresanı toplama futbol takımı gibi hep hücumda varlar ama defans sıfır. Neden hücum ettiklerini bilmedikleri için, daha doğrusu hücum etmelerinin anlamsız ve haksız olduğunu bildikleri için defans yapacak bir durumları da yok tabi. Çok şaşırdığım bir başka durum komedisi de buradaki bazı insanlarının benim çocukluğumun idolleri olmaları. Geçen yıllarda onlara neler olmuş bilmiyorum. Fakat çok yıpranmış oldukları bir gerçek.

 

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı dönemini de düşünürsek yaklaşık 20 senedir bu ülkeyi yöneten adamın siyasi zekasının, Ulu Önder Atatürk'ten sonra Cumhuriyet Tarihinin en iyi ikinci düşünce gücü olduğunu inkar etmek sanırım komik olur. Yanı Kemal'in olduğu gibi. Ve tabi Meral Hanımın asla olmadığı gibi. Neden mi ?

 

Kesinlikle iktidar olamayacaklarını 70 senedir idrak edememiş, Atatürk gibi tartışmaya açık olmayan bir kişiliği arkalarına almalarına rağmen %20-23 dilimini aşamamış bir azınlığın, Atatürk'ten sonraki en istikrarlı ve gözle görülür yükselişi olan bir iktidar partisini ve onun liderini küçük görmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışması elbette komik. Ve tabi Meral Hanımın aynı adam hakkında hala bir kelime hakaret etmemiş olması ve siyasi platformda mücadele etmeye çalışacağının sinyallerini vermesi de son derece yerinde ve beklenen bir tavır.

 

Bu tavır 70 sene beklemek istemediğinden kaynaklanıyor. Kemal gibi  2019 seçimlerinde aday dahi olmayacak birisi gibi 

( kendi ifadesidir ) 20 senedir bu ülkeyi yöneten insanı şuursuz bir şekilde yıpratmaya çalışmıyor. Direk olarak demokratik hakkını kullanacağını ve şansını deneyeceğini ifade ediyor. Dikkat edin bu duruş, belli bir sürecin sonunda Bahçeli'nin uygulamaya koyduğu ve son derece başarılı olduğu politikanın başlangıç aşamalarını hatırlatmıyor mu ? . Üstelik partisiyle ilgili yaptığı açıklamalarda şu anda Erdoğan ve AKP'nin izlediği politikanın dışında ne söyledi ?

 

Bir başka partinin iç kargaşasını kendi istediği taraf adına istediği gibi yönlendirebilen bir adam, o dönemde önünü kapadığı tarafı şimdi neden azat ediyor sanıyorsunuz ?. Çünkü siyasette bir gün bile çok uzun zamandır. Son dönemde en azından iktidar düşüncesi olan ve ya varmış gibi görünen yeni bir lider, 2019' da bile aday olmayacak " Ana muhalefetten sorumlu devlet bakanı Kemal'in azınlığına büyük zarar verebilir. Nitekim CHP'den istifa edip İYİ Partiye geçen milletvekili muhtemelen sadece bir başlangıç. Üniversitelerdeki " Yatay Geçişin " bir benzeri olan bu siyasi yer değiştirmeler, yer değiştirenler için bazen çok avantajlı olur. Ne derler bilirsiniz ; Tebdil-i mekanda ferahlık varmış...

 

Ez cümle muhtemelen çalışılmayan yerden geliyor...

 

İYİ Partinin Erdoğan ve AKP'ye çok iyi geleceği ortada. 

Şimdilik belli olmayan tek şey Sayın Akşener'in bu İYİ' liği kimin için yaptığı..

Kendisi için mi ?, Yoksa ?

 

Ender GÖKÇE' den Sevgiler

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom