Salih Akkuş MHP'den istifa ederek İYİ Parttiye geçti

Karamürsel'in tanınmış esnaflarından Salih Akkuş 25 yıldır üyesi oldğu ve 10 yıl çeşitli bölümlerinde yöneticilik yaptığı Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ederek

Salih Akkuş MHP'den istifa ederek İYİ Parttiye geçti Siyaset

Karamürsel'in tanınmış esnaflarından Salih Akkuş 25 yıldır üyesi oldğu ve 10 yıl çeşitli bölümlerinde yöneticilik yaptığı Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ederek, Meral Akşener tarafından kurulan İYİ Parti'ye geçtiğini duyurdu.

İşte Salih Akkuş'un istifa gerekçesi, 7 Haziran 2015 tarihindeki genel seçimden sonra MHP ve Ülkücü hareketin ilkeleri ve ülkülerinin mevcut yönetim tarafından terk edildiğini, en demokratik haklarını kullandı diye partili arkadaşlarımız baba ocaklarından kovuldu. Başkalarına gösterilen hoş görü milliyetçi ve ülkücü kardeşlerimize gösterilmedi. Tarihte hiç kimsenin yapamadığı ülkücü kıyımı maalesef ki bu yönetim tarafından yapıldı.

Bizimle birlikte bizden de fazla bedel ödeyen dava yolunda bir ömür geçirenler, demokrasi, hürriyetçilik, şahsiyetçilik ilkesi yok sayılarak biat edilmedi diye tek kalemde silindi.

Ülkücü hareketin kaderini tek kişinin kararına bağlamak ülkücülük değildir. Bu yönetim anlayışıyla Türk milletine hizmet etmenin mümkün olmadığı da gün gibi aşikar olmuştur, bu nedenle 25 yıldır gönülden bağlı olduğum 10 yıl yöneticisi olduğum milliyetçi hareket partisi üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım saygılar.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom