Yalan konuşan kim?

Yalan konuşan kim? Köşe Yazısı

Düşünsenize ortalık ayağa kalkmış. Binlerce insan neler oluyor Karamürsel Belediyesi'nde diye merak içinde beklerken, Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı bu konunun kouşturmasına yer yoktur dedi ve dosyayı kapattı.

Şimdi bu ne demek oluyor?

Ortada suçlu yok mu?

Yalan konuşan yok mu?

Şahitlerin verdiği ifadelerin bir önemi yok mu?

KooooooooS kocaman belediye özel kalemi hani iftiraya uğramıştı ? 

Bu kişinin üzerine atıldığını iddia ettiği iftiranın temizlenmesi gerekmiyor muydu?

Karamürsel Belediyesi Özel Kaleminde bir kişi silahla tehdit edildiğini bas bas bağrıyor!

Diğer taraftan ben böyle birşey yapmadım diye özel kalem bas bas bağırıyor, ama ortada bir dava açılmasına gerek yok denilerek kovuşturma yapılmasına gerek yok deniliyor!

Şimdi ne anlamalı bunca insan?

Bu arada silahla ve ölümle tehdit haberini okuyanların sayısı Karamürsel nufüsunu çoktan geçmişken ne demeliyiz bunca insana?

Ortada bir olay var!

Ama suçlu yok!

Öyle mi?

Oysaki aklanmayı hak etmiyor mu sizce bir garip otoparkçı?

Yada koooooskocaman belediye özel kalemi?

İşin en ilginç yanı ise bu garip otoparkçı, yine, gene, yeniden bir dava daha açtı ve bu olay aydatılsın diye yine Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu?

Şimdi beni kim kandırdı?

Ben yalan haber yapmadıysam, haber doğrumu ?

Yalan haber yaptıysam neden dava açılmadı?

Çok ilginç değil mi?

Ah garip otoparkçı ah...

Halbu ki, üye kaydın olsa lokale ne çabuk çözülecek işler ama, hadi hayırlısı...

HAKARET DAVASI AÇILDI

Geçtiğimiz günlerde Ferdi Gürses hakkında yalan haber yaptığım için dava açmıştı. Fakat Karamürsel Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesi ile yapılan inceleme sonrası dosyayı kapatmıştı. Fakat Ferdi Gürses bu seferde son bir yıl içerisinde yazdığım köşe yazılarında geçen "KAPIKULBU, YALAKA, İT " ve bir kaç köşe yazımda yazılanları kendi üzerine alarak şahsıma hakaret ediyor diyerek bir dava daha açtı.

İnanın çok üzüldüm...

Keşke bu denli kötü cümleleri üzerine alıp kabullenmeseydi!

Oysa ki ben Ferdi Gürses yazarak söylemek istediğimi söylerken, ortaya atılan bunca "KÖTÜ" sözü kendi üzerine alması beni çok üzdü.  

Bu arada hazır hakkımda "HAKARET" davasının siftahı yapılmışken, geçmiş dönemde yazdığım köşe yazılarını bir gözden geçirin, belki içerisinde üzerinde bulunan "HAKARETLERİ" üzerine alınan başkalarıda varsa onlarda Ercan Buber bu hakaret sözcüklerinde beni kast etmiştir diyerek şikayetçi olsunda, bari hepsi bir arada çıksın davaların.

AĞZIMLA KUŞ TUTSAM BOŞ

Hayatımda her zaman en büyük felsefem ve düsturum "AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ" sözü olmuştur. İnsanlara iftra atabilirsiniz, arkasından konuşabilirsiniz, hakkında yalan konuşabilirsiniz, hatalarını yüzüne vurabilirsiniz, geçmişini yüzüne vurabilirsiniz, eksiklerini ve hatalarını yüzüne vurabilirsiniz. Anlıyacağınız her kesi sevmeniz, herkes ile iyi geçinmeniz gerekmez. Bu zamanda doğru "ADAM" dürüst "ADAM" onurlu, şerefli "ADAM" olmanız başınıza çok iş açabilir. Oysa biad etseniz, yalakalık yapsanız, tek bir tarafın kulu olsanız, suratınıza tükürülünce yarabbi şükür deseniz, oh mis. Sizden kıralı yok! Gelsin paralar, reklamlar, makamlar, taslar, hamamlar, börekler, çörekler. "ADAMLIĞINIZ" kaç para ise verirler sefasını sürersiniz.

Ama hatta bunu önemle bir daha belirteyim "AMA" yaptığınız hiç bir işte başarılı olamazsınız. 

Bunun en büyük örneğini size vereyim.

Bakın ben 3 yıldır gazeteciyim. Hakkımda açılan hiç bir davadan ceza almadım. Bir kere şantaj yapılan bir esnafın ses kaydını yayınladığım için ceza aldım ama oda bozuldu. Yani anlıyacağınız daha bir kere bile tekzip yayınlamadım.Bu güzel ilçenin isminin duyulması için öyle çaba sarf ettim ki, ben ve ekibim o kadar çok çalıştık ki, Karamürsel'de yaptığımız yerel haberleri hem ülke geelinde yerel ve ulusal kanallara taşımakla kalmadık, avrupanın en büyük haber kanalına  bile Karamürsel Tv'den alınan haberle diye imzamızı attık.

Türkiye ve dünya sıralamasında küçücük bir ilçeden yaptığımız yerel haberlerle koskoca Kocaeli'de onca yıldır gazete ve internet haber sitesini geride bırakarak inanılmaz bir yer sahibi olduk.Hemde bunu "İNANAN" bir avuç insanla yaptık.

Bunun en büyük mimarı ise bizden hiç  bir zaman desteğini esirgemeyen binlerce takipçimiz oldu. Evet siyasi bir iktidarın maşası olmayı beceremedik, hatta çok büyük paralarda kazanamadık. Ama acayip çok insan kazandık. Bugün itibarı ile bu ilçe nufusunun iki katı kişi hergün sitemizi ziyaret ediyor.

Dünyanın en büyük istatistik şirketi olan Alexa isimli sitede Türkiye ve Dünya sıralamasındaki yerimize bakın ve sobra diğerlerine bakın ve ne demek istediğimizi çok daha net görebilirsiniz. 

Biz hedefimize çok uzun zaman önce ulaştık çok şükür. Şimdi üzerimize bu kadar gelinmesi bu kadar çok kuyruk acıları çok normal. 

Bu ilçede bir haberi dakikalar içinde gerek kendi haber sitelerimiz ile gerekse temsilciliklerini yaptığımız ulusal ajansları ile dünyaya duyurabiliyorsak, tabiki bundan çok rahatsız olanda olacak. 

Ben bana düşmanlık yapmaya çalışan herkesi çok seviyorum, siz bu denli çok baskı ve yaygara yapmamış olsaydınız, bu duruma gelmemiz daha 10 yıl alırdı.İyiki varsınız devam edin. Daha yeni süprizler ile çok yakın zamanda yine sizlerle olacağız. Sevgi ile kalın...
 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom