İnşaatlar yüzünden vatandaş sokakta yürüyemiyor

Karamürsel'de bitmek bilmeyen inşaatlar yüzünden insanlar çıldırma noktasına geldi.

İnşaatlar yüzünden vatandaş sokakta yürüyemiyor Bölgesel

Karamürsel'de bitmek bilmeyen inşaatlar yüzünden insanlar çıldırma noktasına geldi. Karamürsel'de özellikle son zamanlarda inşaat yapan müteahitler vatandaşı çılgına çevirdi.
Gazetemize ulaşan çok sayıda fotoğraflı şikayette bunun en büyük delili olsa gerek.


İSTEDİKLERİ YOLU KAPATIYORLAR
Özellikle Sarıkum mahallesinde hala devam eden inşaatlar mahalle sakinlerini çılgına çeviriyor! Gazetemize ulaşan çok sayıda vatandaşın ortak şikayetleri ise şunlar; inşaatların istedikleri yolu istedikleri zaman kapatması, hiç bir güvenlik önlemi alınmadan harfiyat ve beton dökülmesi, parklarda bile inşaat şirketlerinin reklamlarının yapılmasına hiç bir yetkilinin ses çıkarmaması çok sayıda vatandaşın ortak sorunu olduğu bildirildi.


MÜTEAHİTLER KARAMÜRSELDE DOKUNULMAZ MI?
İlçe genelinde bu ve bunun gibi bir çok olayın sürekli olarak yaşanması her kesin kafasında aynı soru işaretini uyandırıyor. Karamürsel'de müteahitler dokunulmaz mı? Sabah işe ve okula gidecek olan mahalle sakinlerinin bir tarafı yola dökülen kum yığını ile kapatılırken, diğer tarafta ise taş yığını ve beton mikserleri ile kapatıldığını dile getiren vatandaşlar, biz yetkilileri arıyoruz, şikayet ediyoruz ama ne gelen var, ne giden var diyerek sitem ettiler.

YETKİLİLERİ GÖREVE KİM DAVET EDECEK?

Vatandaşlar kimi kime şikayet edeceğimizi bizde şaşırdık! Birileri zengin olacak diye, birileri iş yapacak diye, ne huzurumuz kaldı, nede güvenliğimiz. Mağdur olan vatandaşlar şikayetlerini kimse umursamayınca çözümü müteahhitler ile konuşmakta bulmuşlar, fakat konuştukları müteahhitler biz belediyeye cezaları peşin veriyoruz kime şikayet ederseniz edin demesi üzerine ne yapacaklarını bilemediklerini dile getirdiler. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom