Ölüm yolu seçimimi bekliyor

Bu haberi yapalı tam bir yıl oldu. Karamürsel'de ölüm yolu olarak bilinen ve bir çok acılara sebep olan Karamürsel D-130 Karayolu, Kocaeli CHP Millet Vekili Fatma Kaplan Hürriyet

Ölüm yolu seçimimi bekliyor Siyaset

Bu haberi yapalı tam bir yıl oldu. Karamürsel'de ölüm yolu olarak bilinen ve bir çok acılara sebep olan Karamürsel D-130 Karayolu, Kocaeli CHP Millet Vekili Fatma Kaplan Hürriyet'in konuyu meclise taşıması ile çok kısa bir sürede ilk önce önlem alınarak yola işlem yapıldı. Ardından çok kısa sürede ihalesi yapılarak beton dökülmesine karar verildi. Fakat tam bir sene olmasına rağmen hiç bir yetkili konu ile ilgilenmedi ve betonyol hala yapılmayı bekliyor.

MİLLET VEKİLİ GELİP TAKİP Mİ ETSİN

Karamürsel'de yaşayan bir çok vatandaş Kocaeli Millet Vekili Fatma Kaplan Hürriyet hanıma bunca insanın öldüğü ve onca mal kaybının yaşandığı bu yolu çok kısa bir sürede  bulduğu çözüm için her gün dua ettiklerini söyledi.

Paki ama bir yıldır neden hiç bir yetkili tırtık atılan ve şerit çekilerek kısa süreli çözüm bulunan bu yol için yapılması gereken asfalt çalışmasının neden takip edilerek yaptırılmadığını anlamadıklarını dile getirdiler.

Koskoca vekil gelip Karamürsel'de birde işler neden ilerlemiyor diye takipmi edecek diyede ekleyen vatandaşlar. Son 8 Yıldır bu yolun getirdiği felaketlere çözüm bulunmadı ve her seçimde bu yolun çözüleceği söylenerek bizlerden oy alındı, şimdi ihalesi bir yıl önce bitmiş bir işi seçim malzemesi yapmak için mi, yine yapılmıyor bir çok kişi bunun cevabını arıyor.

İŞTE GEÇEN YIL YAPTIĞIMIZ HABER

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde 2010 yılında yapılan ve yapıldığı günden itibaren sadece iki kilometre uzunluğunda olmasına rağmen kazaların eksik olmadığı beton yola, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in ısrarları sonucu bu sene önlem alındı.

GÖRÜŞMEDİĞİ YETKİLİ KALMADI

Sık sık meydana gelen kazalar sonucu ismi ‘Ölüm Yolu’na çıkan Karamürsel’deki beton yol, daha önce CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet tarafından daha önce sık sık gündeme getirilmişti. Hürriyet, konu hakkında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a soru önergesi sunmuş ve ölüm yolunu meclise taşımıştı. Öte yandan söz konusu yolun durumunun bir an önce düzeltilmesi için Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile de birebir görüşmüştü. 

 

DAHA ÖNCE NEDEN AKILLARINA GELMEDİ?

Milletvekili Hürriyet’in bu ısrarı sayesinde Karamürsel beton yoluna önlem alındı. İsmi ölüm yoluna çıkan Karamürsel beton yoluna ilk olarak tırtık atılarak yolun fren direnci arttırıldı, daha sonra yolun tehlike arz eden bölümüne sarı uyarı çizgileri çekildi. Yapılan bu çalışmalar sayesinde havanın yağışlı olmasına rağmen trafik kazası yaşanmadı. İhalesi gerçekleşmesine rağmen iki kilometrelik yolda asfaltlama yapılana kadar getirilen bu çözüm sayesinde can ve mal kaybı yaşanmazken, Karamürselli vatandaşlar alınan bu önlemin daha önce neden yöneticilerin aklına gelmediğini soruyor.

20 Kasım 2016

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom