Vatandaş indirim istiyor

Karamürsel'de en büyük sorunlardan biri ( OTOPARK ) hali hazırda ilçede mantar gibi türeyen binaların neredeyse hepsi bir otoparka sahip değil!

Vatandaş indirim istiyor Bölgesel

Karamürsel'de en büyük sorunlardan biri ( OTOPARK ) hali hazırda ilçede mantar gibi türeyen binaların neredeyse hepsi bir otoparka sahip değil! Bu neden ile ilçede inanılmaz bir otopark sıkıntısı yaşanıyor. Merkezde bulunan alt caddeler ve hatta yolun üst tarafında bulunan sokaklar tıka basa araçlarla dolu olmasına rağmen yeni yapılan bir çok binanın yine otoparkı mevcut değil.

Hal böyle olunca insanlar araçlarını park etmek için çözümler arıyor. İlçemizde yapımı tamamlanan Karamürsel Belediyesi ve Kent meydanı tam olarak açılmadan önce alt katında bulunan katlı otopark ücretsiz olarak faaliyete geçirilmiş, ilçede özellikle merkezde oturan ve esnaflık yapan bir çok vatandaş buraya araçlarını park etmeye başlamıştı.

AYLIK 200 TL VERİLİR Mİ?

Karamürsel halkı bu imkânı fazla kullanamadan aradan kısa bir süre geçmesi ile 18.09.2017 Tarihinde katlı otoparkın girişine kocaman asılan afişte artık bu otopark ücretli ve ücretleri ise şu şekildedir afişinin asılması ile kimse aracını otoparka bırakmaz oldu.

Otopark ücretlerinin ( Hizmet mantığı ile değil, para kazanma mantığı ile uygulandığı düşünüldüğü için) birçok vatandaş otoparkı kullanmıyor, kullanamıyor! Karamürsel belediyesi yetkilileri ise soruna henüz bir çözüm bulabilmiş değil!

Peki, bu otopark günlük 3 TL olsa ve tıka basa dolsa mı daha iyi?

Yoksa günlük 10 TL olup üç beş araba girse mi daha iyi?

Birçok araç sahibi fiyatların biran önce düşürülerek, daha makul fiyatların uygulanmasını istiyor. Bu süre zarfında ise sokaklar araç ile dolu olmaya ve otopark boş kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom