KEPÇE YANLIŞLIKLA BAŞKA EVLERİ YIKTI!

4 Temmuz Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde özel bir inşaat firmasına ait iş makinesi kentsel dönüşüm kapsamında 3 katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdiği sırada

KEPÇE YANLIŞLIKLA BAŞKA EVLERİ YIKTI! Bölgesel

4 Temmuz Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde özel bir inşaat firmasına ait iş makinesi kentsel dönüşüm kapsamında 3 katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdiği sırada, bina yanında bulunan başka bir apartmanın duvarlarına yanlışlıkla kepçe girdi.

Ne olduğunu anlamadan balkona fırlayan apartman sakinleri, bize yandaki bina yıkılacağı için bilgi verilmişti, fakat bizim evlerimizin de duvarları yıkıldı diyerek tepki gösterdiler. Üç katlı binanın iki katının oturma odalarının duvarları tamamen yıkılırken, kaza sonrası can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Mağdur olan vatandaşların evlerinin inşaatı yapacak olan firma tarafından tamir edileceği ve zararlarının karşılanacağı bildirildi. Öte yandan büyük bir şans eseri her hangi bir can kaybının yaşanmamış olmasının yanı sıra, yıkım devam ederken ne olup bittiğini anlamayan bir apartman sakini bayan balkona çıkınca çevredeki vatandaşlar hemen içeri gir ve apartmandan dışarı çık diyerek kadını uyardılar.

ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Yıkım esnasında kepçenin girdiği apartmanı gören mahalle sakinleri belediye ekipleri yeteri kadar önlem almadıkları için bu büyük kaza yaşandı. Bitişik nizam iki apartman yapılmış ve biri yıkılıyor. Hiçbir yetkili bu binanın hasar alacağını bilmiyor mu? Neden apartmanda yaşayan insanlar dışarı çıkarttırılıp, apartman boşaltılmadan bu yıkımın yapılmasına izin veriliyor diyerek tepki gösterdiler.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom