DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KARAMÜRSEL'DE BURUK KUTLANDI

Karamürsel Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile Karamürsel'de bir etkinlik düzenledi.

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KARAMÜRSEL'DE BURUK KUTLANDI Yaşam

Karamürsel Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile Karamürsel'de etkinlik düzenledi. Etkinliğe katılan engelli vatandaşlar bu etkinliğe gelirken bile büyük sorunlar yaşadıklarını belirtirken, bizler sadece 1 gün hatırlanmak ve önemsenmek istemiyoruz. Bizler sokaklarda rahat gezmek, kaldırımlarda korkusuz alışveriş yapmak ve araçlarımızı ilçe merkezinde koyacak yer istiyoruz dediler.

3 Aralık Dünya Engelliler günü Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hatice Tiryaki, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dölger ve yönetimi, İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Renkli görüntülerin yaşandığı 3 Aralık Dünya Engelliler gününde açılış ve selamlama konuşmalarını yapan Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hatice Tiryaki’nin ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Konuşmaların ardından Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneğine Maddi ve Manevi yardımlarını esirgemeyen Karamürselli vatandaşlarımıza plaket veren Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ayrıca Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği adına ortopedik engelli iki vatandaşımıza tekerlekli sandalye hediye etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom