Karamürsel'de Otizme Dikkat Çekildi

Karamürsel Ailem Özel Eğitim Kurumları Nisan Ayı Otizm Farkındalık Etkinlikleri kapsamında örnek bir organizasyon düzenledi. Karamürsel Sanat Sokağında açtıkları stantlarla otizme dikkat çekmeye çalışan Ailem Özel Eğitim Kurumu tarafından “Sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluğu olarak tanımlanan “Otizm” hastalığına dikkat çekmek amacıyla tiyatro gösterisi yapıldı.

Karamürsel'de Otizme Dikkat Çekildi Sağlık

Karamürsel’de Otizm’e Dikkat Çekildi

Karamürsel Ailem Özel Eğitim Kurumları Nisan Ayı Otizm Farkındalık Etkinlikleri kapsamında örnek bir organizasyon düzenledi.

Karamürsel Sanat Sokağında açtıkları stantlarla otizme dikkat çekmeye çalışan Ailem Özel Eğitim Kurumu tarafından “Sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluğu olarak tanımlanan “Otizm” hastalığına dikkat çekmek amacıyla tiyatro gösterisi yapıldı.

Gösteride Otizmli çocuğun aile ve toplumla olan ilişkisi anlatıldı. Organizasyon kapsamında el boyama etkinliği ve kurabiye yapma etkinliği de gerçekleşti.

Etkinliğe katılan davetlilerle yakından ilgilenen Ailem Özel Eğitim Kurumu Müdürü Sevgi Koçyiğit etkinliklerin devam edeceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Organizasyon kapsamında Özel Ailem Perkisyon Grubu Şef Murat Bizel öncülüğünde mini bir konser verdi.

Karamürsel Ailem Özel Eğitim Kurumları tarafından organize edilen Nisan Ayı Otizm Farkındalık etkinliklerine rehabilitasyon merkezi öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerinin yanı sıra, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yahya Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’da katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom