Karamürsel AK Parti'den Ankara çıkarması

Kocaeli AK Parti teşkilatı geçtiğimiz yıllarda seçimlerde halka verdikleri vaatleri yerine getirmek için kolları sıvadı.

Karamürsel AK Parti'den Ankara çıkarması Siyaset

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, son yapılan kabine değişikliğinin ardından Başbakan Yardımcılığına getirilmesiyle birlikte yüzü Kocaeli’ye dönük siyaset yapmaya başlaması dikkat çekiyor. Işık, şimdide Kocaeli’deki belediyeleri mercek altına aldı.

Işık’ın talimatıyla AKP İl Başkanlığı tarafından organize edilen değerlendirme toplantılarının Kocaeli yerine Ankara’da yapılması ise işin ayrı bir boyutu oldu. Yapılan toplantılarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere 13 belediyenin bugüne kadar yaptıkları projeler ve vaat ettikleri arasındaki tutarlılığın ölçümü de yapılacak. Bu kapsamda Ankara’da başlayan toplantılarda Fikri Işık’ın incelemeye aldığı ilk belediyeler, Kartepe, Gölcük ve Karamürsel oldu. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Başkanlığında yapılan toplantıya AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra Kocaeli’de varlıklarıyla yoklukları bir olan milletvekilleri de eksiksiz katılım sağladı.

Toplantıda ayrıca Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Türkel, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Başkan Danışmanı Ömer Polat, İlçe Belediye Başkanları ve ilçe başkanları hazır bulundu Ankara da düzenlenen bundan sonra rutin olarak devam edecek olan toplantıda AK Parti 2019 yerel seçimlerinden önce belediye başkanlarının beyannamelerinde verdikleri vaatleri de değerlendiriliyor. Toplantıda ortaya çıkan sonuçların kamuoyu ile paylaşılıp paylaşılmayacağı bilinmezken, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili yapılan anketler de o masada sır olarak kalacak.

 

Kocaeli ile ilgili sorunların dile getirilmesin'den sonra, Karamürsel AK Parti'nin son yıllarda seçim beyannamelerinde yer alan projelerin ilerleme durumlarının ve Karamürsel ilçesine yapılacak yatırımların görüşüldüğü toplantı sonrasında, Karamürsel tünel geçişi (Dal-çık) projesinin başlatılarak 2019 mart ayına kadar tamamlanması Karamürsel İlçe stadyumunun zeminin değiştirilmesine karar verildi. Karamürsel iznik yolu 2. etap çalışmalarına da başlanılacağı bildirildi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom