Çamçukur mahallesin'de yaşayan vatandaşlar yetkililere seslendi

Karamürsel Çamçukur Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, doğalgazlarının olmamasından, yolların bozuk olmasından ve imar alamadıklarından dert yanıyor.

Çamçukur mahallesin'de yaşayan vatandaşlar yetkililere seslendi Bölgesel

Karamürsel Çamçukur Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, doğalgazlarının olmamasından, yolların bozuk olmasından ve imar alamadıklarından dert yanıyor.

Karamürsel Çamçukur Mahallesi sakinlerinden Ahmet Gül isimli vatandaş, mahalle sakinleri olarak doğalgazlarının olmadığını, yolların bozuk olduğunu  belirterek dert yandı. İmar konularının da çözülmesini isteyen mahalleliler belediyeye ne kadar başvursalar da herhangi bir şekilde ruhsat alamadıklarından şikayet ediyor. Gazetemize şikayetini dile getiren Gül, yetkililerden bir an önce çözüm bulmalarını istedi.

Çöp arabası dışında hizmet yok

Ahmet Gül, belediyeden çöp arabası dışında hiçbir konuda hizmet göremediklerini belirterek, “Bizler Kocaeli Çamçukur Mahallesi’nde ikamet etmekteyiz. Bizler mahalle sakinleri olarak Çamçukur Mahallesi’nde çöp arabası dışında hiçbir konuda hizmet göremiyoruz. Belediye tarafından istediğimiz doğalgaz bağlanmıyor. İmar etüdü ve imar olmadığı için bağlanmadığı söyleniyor Armagaz tarafından. İstediğimiz şartları belirtiyorum: Mahallemize işçi tayin edilmesi. Mahalle ve çevre aralarının eski yollar dahil komple temiz tutulması için. Ana asfaltın genişlemesi ve perde beton ya da istimlak yapılması, arsa sahiplerinin arsalarının çökmemesi için. Sedaş direklerinin geriye alınması” dedi.

Kümes bile yapamıyoruz

Gül, imar konularının çözülmesini istediklerini belirterek şunları söyledi: “İmar konularının çözülmesi, imar çıkmasını istiyoruz.  Bina dahil, kümes dahil yapılamıyor. Belediyeye ne kadar başvuru yapsak da ruhsat alamıyoruz. Mezarlıktan Sünni Baba’ya çıkan yolun asfalta döndürülmesi. Cezaevimizden mahallemize çıkışta eski yol mevcuttur. Bu eski yolun komple veya bozuk yerlerinin yapılması ve bayır gözüken yerlerin düzeltilmesi. Eski ve yeni yolun komple temiz tutulması. Mahalle ana cadde ve eski yol mahalle araları denetlenmesi çevre temizliği ve sağlık konusunda gerekli önlemlerin alınmasını rica ederiz. Bizler köy vatandaşı olarak nasıl oy veriyorsak öyle hakkımızı görmek ve hizmet hakkımızı almak istiyoruz”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom