Karamürsel Belediyesi'nden, şeffaf belediyecilik örneği

Karamürsel Belediyesi ilçede muhalefet partilerine üye meclis üyelerine sordukları sorular karşısında öyle cevaplar veriyor ki, akıl alır gibideğil.

Karamürsel Belediyesi'nden, şeffaf belediyecilik örneği Siyaset

Karamürsel Belediyesi ilçede muhalefet partilerine üye meclis üyelerine sordukları sorular karşısında öyle cevaplar veriyor ki, akıl alır gibideğil.
Karamürsel Belediyesi her ayın ilk haftası salı günü yaptığı ve bütüm belediye meclis üyelerinin bilgisi olan meclis toplantılarının yanı sıra, Karamürsel ile ilgili bir çok hayati önem taşıyan konu ile ilgili belediye içerisinde encümen toplantıları ile bir çok karar alıp, aynı zamanda veriliyor.


SORULARA CEVAP YOK
Karamürsel Belediyesi içerisinde halkın oyları ile seçilmiş 25 meclis üyesi var. Bunlar 15 AK Parti ve 10 Muhalefet partilerine ait meclis üyelerinden oluşuyor. Bu kişiler meclis toplantılarında meclis gündemine müdahil olarak gündem konularına hakim olabiliyor. Fakat sıkıntı ilçede oy kullananların neredeyse yarısını temsil eden muhalefet partisi meclis üyeleri, belediyede alınan bir çok karardan bilgi alamadıkları için, vatandaşların sorduğu sorulara cevap veremiyor.


YILLARDIR BU DÜZEN BÖYLE
Karamürsel'de ne vatandaş, nede meclis üyeleri belediyede yapılan encümen toplantılarında alınan ve verilen kararlardan bilgi sahibi olamıyor. Olmak için defalarca başvuruda bulunurlarsa sadece üstün körü bir kağıt yollanıp, yaptık, oldu, bitti ye, getiriliyor ve üstün körü cevaplar veriliyor. (Sadece cevap vermek için ) 


İHALE VAR, NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL
Karamürsel Belediyesine encümen kararlarının detayları sorulduğunda ise tabiki hiç kimse bir karşılık alamıyor. Her seferinde şeffaf belediyecilik naraları atan yöneticilerin neden bu şekilde Karamürsel'de yaşayan bütün halkı ilgilendiren konular hakkında bilgi vermediğine ise kimse bir anlam veremiyor!


SEÇİM YÜZÜ SUYU HURMETİNE
Karamürsel Belediyesi seçimlerin yaklaşması ile yıllardır süre gelen suskunluğunu belki bir nebze yumuşatarak, ilçede hangi ihaleler yapılıyor, ihaleleri kimler alıyor, ihalelerde ne alınıyor, ne veriliyor bunlarla ilgili bir açıklama yaparmı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom