Engelli vatandaşlara bunuda yaptılar

Karamürsel'de yaşayan bazı engelli vatandaşlar, ilçede son olarak yapılan rampadan sonra bu kadarınada pes doğrusu dediler.

Engelli vatandaşlara bunuda yaptılar Bölgesel

Karamürsel'de yaşayan bazı engelli vatandaşlar, ilçede son olarak yapılan rampadan sonra bu kadarınada pes doğrusu dediler. Karamürsel İnönü caddesi üzerinde başta engelli vatandaşların arabalarının kaldırıma rahat çıkabilmeleri için yapılan rampa engelli vatandaşların ve ilçe halkının büyük tepkisine neden oldu.
İnönü caddesi üzerinde bulunan esnafların önünde bulunan kaldırımların çok dar olması ve bu esnafların ürünlerini satabilmek için kaldırımların küçük bir bölümünü kullanması sonrasında, bırakın engelli vatandaşların kaldırımı kullanabilmesi, normal vatandaşlar bile kaldırımdan yürüyememeleri uzun bir süredir ilçenin kanayan yarası.


SOKAKTA YÜRÜYÜN
İlçede bulunan başta engelli vatandaşlar olak üzere, bebek arabası ve pazar arabaları ile çarşıya inen vatandaşlar büyük sıkıntılar çekiyor ve tehlikeler yaşıyor.

 Yıllardır bu konu için bir çözüm üretilmediği gibi, geçtiğimiz gün birde kullanılamayan bir kaldırıma rampa yapılması vatandaşı çılgına çevirdi. Bazı engelli vatandaşlarımız gazetemize ulaşarak bizle resmen "ALAY" ediyorlar diyerek tepki gösterdiler.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom