Kocaeli'nde AK Kadınlar salona sığmadı

AKP İl Kadın Kolları’nın 5. Olağan Kongresi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Kocaeli'nde AK Kadınlar salona sığmadı Siyaset

AKP İl Kadın Kolları kongresi bugün saat 14.00’da Hasan Gemici Spor Salonu’nda başladı. Mevcut başkan Serpil Yılmaz’ın tek aday olduğu kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya da katılım gösterdi. Yaklaşık 3 bin kişilik bir katılımın olduğu kongrede salonda büyük bir coşku yaşandı. Kongrede 600’ü belirlenmiş, 50’si doğal olmak üzere toplam 650 delege oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede ayrıca 50 il yöneticisi, 24 genel merkez delegesi seçildi.   

 

KONGREYE GENİŞ KATILIM

Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak,  AK Parti Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Kongrede Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emel Anar divan başkanlığı yaptı. 

 

BERABER YÜRÜYÜP ISLANACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUM

Kongrede açılış konuşmasını yapan AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri siyasetimizin ana gayesi hizmettir. Bizim için asıl olan makamlarımız değil, davamızdır. Bu vatan sevdası bizde var oldukça 2023’lere, 2071’lere daha güçlü yürüyeceğimizden şüphemiz yok. Kadının toplumdaki yeri için desteklerini esirgemeyen kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda yürümeye devam edeceğiz. İstikrar için bu kutlu yürüyüşte en önde yürüyoruz. Bu kutlu yürüyüşte bizde varız diyoruz. Daha çok çalışacağımızın sözünü veriyorum. Bu kutlu yolda beraber yürüyüp ıslanacağımızın sözünü veriyorum” dedi. 

UYUMLU ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Yılmaz’ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekeriya Özak, “Bugün Kocaeli örnek ve model bir kent. Sadece kent merkezi değil, köylerde de büyük hizmetler yaptık 243 köyümüz önemli hizmetler aldı. Biz bu hizmetleri yaparken teşkilatımızın desteğini gördük. Tüm kademelerde güzel bir birlikteliğimiz var. Uyumlu bir çalışma içindeyiz. Kadınlarımız ailelerini ihmal ederek partimize destek veriyorlar. İyi ki varsınız. Kongremiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

ANA MUHALEFET 400 KİŞİLİK SALONDA YAPTI

Daha sonra kürsüye çıkan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “6 aydır kongre süreci içerisindeyiz. Aralık ayı sonu itibariyle 36 kongremizi nihayete erdirdik. Her bir kongremiz aynı coşku, heyecan ve güzellikle geçti. Sıra artık il kongrelerine geldi. Kocaeli’nin her yere örnek olan birlik siyasetinin neticesinde bugün il kadın kollarımızın 27’sinde de il gençlik kolları kongremizi yapacağız. Biz Kocaeli olarak tüm teşkilatlarıyla her şeyi istişare eden ve bunun neticesinde de başarılı olan bir teşkilatız. 27’sindeki kongreyi Türkiye’nin en güçlü kongresi olarak yapacağız. Geçen hafta ana muhalefet 400 kişilik salonda il kongresini yaptı. Biz kadın kollarımızın kongresini 4 bin kadınla yapıyoruz. İşte AK Parti’nin farkı bu. Biz gençlerin kongresinde 30 bin katılımla yapmayı düşünüyoruz. Biz il kongremizi muhtemelen bir statta yapacağız” dedi. 

 

DİĞER PARTİLER GİBİ KAVGALI KONGRELER OLMUYOR

AKP’li Kocaeli Milletvekilleri adına konuşan milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Kongremiz biliyoruz ki hayırlara vesile olacak. Kocaeli’de kongreler büyük bir coşku ve demokrasi şeklinde geçiyor. Diğer partiler gibi kavganın olduğu sandalyenin havalarda uçuştuğu kongreler olmuyor. Teşkilatımıza bugüne kadar hizmet etmiş herkese şükranlarımı iletiyorum.  Biz bir makam için değil gelecek için, çocuklarımız için, torunlarımız için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Radiye Sezer Katırcıoğlu konuşmasının ardından başkan Serpil Yılmaz’a çiçek takdim etti.  

 

AK KADIN MAZLUMUN UMUDU DEMEKTİR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan, “Kadın kolları il başkanlığını yapan Serpil kardeşimiz gönüllerimize hitap eden bir konuşma yaptı. Evlatları bir tarafta yanlarında yeri geliyor komşularına emanet ediyor. AK davanın ak kadınları çocuklarını evlatlarını büyük bir fedakarlık yaparak eşlerine karşı büyük bir fedakarlık yaparak gece gündüz demeden davaları uğruna mesai harcıyorlar. AK kadınlar olarak iki mesai çalışıyoruz. AK Kadın demek tüm mazlumların umudu olduğunu bilmek demek. Savaşın, terörün, kıtlığın boy gösterdiği bölgelerde kadınlar en fazla mazlum ve mağdur duruma düşüyor” dedi.  

 

KAPI KAPI DOLAŞACAKSINIZ

Sayan açıklamasını, “Seçimlere 14 ay gibi kısa bir süre kaldı. Ben inanıyorum ki bu 14 ay boyunca sizler kapı kapı dolaşacaksınız. Zafer yine bizim olacak. 15 Temmuz gecesi kadınlar en ön saflardaydı. Vatanı, bayrağı için canını hiçe sayan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu ülkenin gençleri kadınları aynı Çanakkale’de olduğu gibi 15 Temmuz gecesi en ön safta yer aldılar. Bugün yeni seçilecek yönetimimize başarılar diliyorum. Şimdiye kadar emek vermiş tüm kadınlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.   

 

İŞTE SERPİL YILMAZ’IN YÖNETİMİ

Serpil Yılmaz, Arzu Arslan, Aslıhan Tunç, Aydan Yılmaz, Aynur Ceylan, Aynur Ercan, Aysel Demirtaş, Aysun Uysal, Aysun Yıldırım, Ayşe Adamey, Ayşe Yılmaz, Ayşegül Turan, Belgin Ergen, Binnaz Sağlam, Dirar Karaoğlu, Dilek Balcı, Elif Başyiğit, Emine Bayrak, Emine Kurt, Fatma Alyüz, Fatma Dizdar, Fatmanur Yeşildal, Füsun Çengelköy, Hamdiye Kokoş, Hülya Çiçek, Hülya Gökalp, Hülya Önen Ok, İlknur Çetinbaş, İpar Katre, Mehtap Uzun Karslı, Merve Kesici, Meryem Kanpara, Necmiye Kılıç, Nejla Timur, Nurdan Koksal, Pınar Atabay, Reyhan Balcı, Sema Peken, Semra Çiçek Karapunar, Serpil Büşra Namlı, Seval Atasever, Sevcan Kutlu Aydemir, Sümeyye Çalık, Şafak Durak, Şenay Yazar, Şükran Gül, Tenzile Bircan, Tuba Kaya, Yasemin Kulaç, Zerife Hatice Akdoğan. 

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Serpil Yılmaz, A. Sibel Gönül, Nigar Işık, Funda Ceyhan, Şükran Aygün, Ayşe Şeker, Derya Yılmaz, Saliha Yaman, Behiye Karaosmanoğlu, Betül Yazıcı, Emine Tandoğan, Dilek Karakuş, Saime Yelken, Gülsüm Ekin, Seyhan Dönmez, Hülya Kodek, Şenay Önder, Gülay Artut, Canan Mollaoğlu, Züleyha Uslu, Günnur Bayram, Oya Tuncel, Emine Zeybek, Şengül Karagöz. 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom