Dünya şampiyonu Karamürsel'den çıktı

Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Sefer Özkılıç 127 ülkenin katıldığı ve 12 incisinin düzenlendiği Bosna Hersek bal yarışmasından kestane balı kategorisinde dünya

Dünya şampiyonu Karamürsel'den çıktı Bölgesel

Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Sefer Özkılıç 127 ülkenin katıldığı ve 12 incisinin düzenlendiği Bosna Hersek bal yarışmasından kestane balı kategorisinde dünya ikinciliği ile dönerek Kocaeli’ni tün dünyaya duyurmuş oldu.

Türkiye’de en iyi kestane balı Kocaeli’nde yetişir

2017 yılında Bosna Hersek’te 12 incisi düzenlenen bal yarışmasına Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Sefer Özkılıç Karamürsel’den katıldığı kestane balı kategorisinde katılan 127 ülke arasında dünya 2 incisi olmaya hak kazandı. Sefer Özkılıç aldığı ödül ile Türkiye’de en iyi kestane balının da Kocaeli’nde yetiştiğini kanıtlamış oldu. Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği olarak Kocaeli’nde gerçekten hakkı ile bu işi yapanların yanındayız. Sefer Özkılıç arkadaşımızda Bosna Hersek’te düzenlenen ve 127 ülkenin katıldığı uluslararası bal yarışmasında ikinci olarak dönmesi bizi gururlandırdı. Aldığı ödül ile en iyi kestane balının Kocaeli’nde yetiştiğini kanıtlamış oldu” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom