Noel Baba, kirli bir projenin ürünüdür

Noel Baba, kirli bir projenin ürünüdür. Saadet Partisi Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Şafak Yamak, yönetim kuruluyla birlikte yaptığı basın açıklamasında Türkiye’de yapılan yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi, “Noel Baba figürü, sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

Noel Baba, kirli bir projenin ürünüdür Siyaset


Noel Baba, kirli bir projenin ürünüdür.
Saadet Partisi Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Şafak Yamak, yönetim kuruluyla birlikte yaptığı basın açıklamasında Türkiye’de yapılan yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi, “Noel Baba figürü, sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

Saadet Partisi (SP) Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Şafak Yamak ve yönetim kurulu üyeleri, yılbaşı kutlamalarıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye’de de kutlanan yılbaşının inancımızda yeri olmadığını dile getiren Yamak, Noel Baba’nın sevimli yüzünün sahte bir maske, kırmızı pelerininin ise kanlı bir örtü olduğunu söyledi. Yamak, şunları kaydetti: “Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel Baba, genç nesilleri kimliksizleştirme projesidir. Noel Baba, Müslümanları kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne yabancılaştırma projesidir. Noel Baba, tıpkı adını Aziz Valentin'den alan, uydurma sevgililer günü gibi, adını Aziz Nikola'dan alan uydurma bir tüketim çılgınlığıdır.


NEREDE HAYVAN SAVUNUCULARI?
Sömürgeci Batı, bu projelerle silahla alamadığı yerleri kültür işgaliyle ele geçirmeye çalışmaktadır. Nitekim bugün Akşemsettin'i, Şeyh Edebali'yi, Veysel Karani'yi bilmeyen binlerce evladımızın, Noel Baba'dan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur. Kurban Bayramı’nda hayvan hakları savunucuları kesilenlerin, Noel'de kesilen hindiler karşısında sus pus olması yabancılaşmanın bir sonucudur. Bu sinsi oyuna dur deyip gerçekleri görmek zorundayız. Noel Baba’nın sevimli yüzü, sahte bir maske; kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır.


İMANLI VE İNANÇLI NESİLLER
Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistinli, Suriyeli, Afganistanlı, binlerce yetimin feryadı vardır. Irak’ın sömürülen petrolleri, Libya’nın yağmalanan zenginlikleri vardır. Gelin bu kültür emperyalizme karşı koyalım. Aslımıza, tarihimize, inancımıza sarılalım. Noel Baba safsatalarıyla oyalanmak yerine, imanlı, inançlı, eğitimli, erdemli nesilleri yetiştirmenin mücadelesini verelim. Bu bizim sadece çocuklarımıza karşı görevimiz değil, aynı zamanda bu necip millete ve bu topraklara karşı sorumluluğumuzdur.”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom