Karamürselli öğrenciler 150 adet fıstık çamı dikti

Karamürsel Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi öğrencilerinin ağaç dikme etkinliği Oluklu köyünde gerçekleştirildi. Orman İşletme Şefliği gözetiminde 150 adet fıstık çamı fidesi dikildi. Geçen yıldan deneyimli oldukları için işlerini çabuk bitiren öğrenciler doğanın keyfini çıkarma fırsatını da değerlendirdiler. Bu yılki etkinliğin teması ‘koruma’ kavramı olduğunu belirten öğrenciler. ‘Kimyasal atıkların su, toprak ve soluduğumuz havada yarattığı kirlenmenin ancak koruma bilincinin yükseltilmesiyle önlenebileceği belirtti. Öğrenciler fidan dikimin tamamlayarak, ‘Dünyada hayatın devamlılığının sağlanması için yaşam ortamının ekosistemin korunmasının esas olduğuna vurgu yapıldı’ dedi.

Karamürselli öğrenciler 150 adet fıstık çamı dikti Yaşam

Karamürsel Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi öğrencilerinin ağaç dikme etkinliği Oluklu köyünde gerçekleştirildi.

 

Orman İşletme Şefliği gözetiminde 150 adet fıstık çamı fidesi dikildi. Geçen yıldan deneyimli oldukları için işlerini çabuk bitiren öğrenciler doğanın keyfini çıkarma fırsatını da değerlendirdiler.

 

Bu yılki etkinliğin teması ‘koruma’ kavramı olduğunu belirten öğrenciler. ‘Kimyasal atıkların su, toprak ve soluduğumuz havada yarattığı kirlenmenin ancak koruma bilincinin yükseltilmesiyle önlenebileceği belirtti. Öğrenciler fidan dikimin tamamlayarak, ‘Dünyada hayatın devamlılığının sağlanması için yaşam ortamının ekosistemin korunmasının esas olduğuna vurgu yapıldı’ dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom