Karamürselli Güreşçilerimiz Yarınki Güreşlere Hazır

TÜM KOCAELİLİ VATANDAŞLAR DA DAVETLİ Çok yakın bir zamana kadar Karamürsel sınırında yer alan ve eski beldemiz olan Altınova’nın Hersek Yağlı Güreşleri, yarın saat 11.00’de, Hersek Mahallesi’nde düzenlenecek. Güreşlerde 27 baş, 32 başaltı, 25 büyük orta ve diğer 10 boyda güreşçiler er meydanına çıkacak. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 20.30’a kadar festival havasında geçecek olan Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri’ne Yalova ve Kocaelili tüm vatandaşları davet etti.

Karamürselli Güreşçilerimiz  Yarınki Güreşlere Hazır Karamürsel Haber

TÜM KOCAELİLİ VATANDAŞLAR DA DAVETLİ

Çok yakın bir zamana kadar Karamürsel sınırında yer alan ve eski beldemiz olan Altınova’nın Hersek Yağlı Güreşleri, yarın saat 11.00’de, Hersek Mahallesi’nde düzenlenecek. Güreşlerde 27 baş, 32 başaltı, 25 büyük orta ve diğer 10 boyda güreşçiler er meydanına çıkacak. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 20.30’a kadar festival havasında geçecek olan Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri’ne Yalova ve Kocaelili tüm vatandaşları davet etti.

GÜREŞLER 13 BOYDA OLACAK

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Toplam 13 boyda güreşçilerimiz er meydanına çıkarak müsabakalar yapacak. Biz öncelikle ata sporumuzun en iyi şekilde yaşatılıp, gelecek nesillere aktarılmasını diliyoruz. Daha sonra dostça, kardeşçe, centilmence sporcu ruhuna yakışır güreşler bekliyoruz. Şimdiden tüm sporcularımıza başarılar diliyorum ve tüm halkımızı 25 Nisan günü aramıza bekliyoruz” dedi.

BAŞPEHLİVANLAR

Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlık kategorisinde; Mustafa Kemal Karaboğa, Osman Aynur, Şaban Yılmaz, Hasan Tuna, Ünal Karaman, Faruk Akkoyun, Güngör Ekin, Murat Gençtürk, Kaan Kaya, Erkan Ertan, Mustafa Başdemir, Murat Hikmet, Sezgin Yüksel, Ziya Ünlü, Ömer Arslantaş, Ümit Balta, Osman Özgün, Nuri Zengin, Mehmet Selvi, Salih Dorum, Reşat Turgut, Fatih Koyuncu, Arif Akın, Ali Rıza Kaya ve Ahmet Kavakçı er meydanına çıkacak.

PROGRAM

11:00 Saygı duruşu, İstiklal Marşı, dua ve güreşlerin başlaması.

14:00 Başpehlivanlık kura çekimi ve ikram.

19:00 Ödül töreni ve halk oyunları gösterileri.

20:30 Halk konseri.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom