Karamürsel Belediyesi SGK Prim Borcuna Karşılık Binasını mı satacak ?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçluları 2014 listesini açıkladı. SGK verilerine göre borçlu listesinde bulunan Karamürsel Belediye’si borcuna karşılık. Karamürsel Belediyesi binasını satarak borcunu ödeyeceği iddia edildi Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) 2014 yılına ilişkin prim borçluları listesini açıkladı. SGK verilerine göre borçlu listesinde 116’ncı sırasında yer alan Karamürsel Belediyesi, borcuna karşılık Karamürsel Binasını satarak prim borcunu ödeyeceği iddia edildi.

Karamürsel Belediyesi SGK Prim Borcuna Karşılık Binasını mı satacak ? Karamürsel Haber

Karamürsel Belediyesi SGK Prim Borcuna Karşılık Binasını mı satacak ?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçluları 2014 listesini açıkladı. SGK verilerine göre borçlu listesinde bulunan Karamürsel Belediye’si borcuna karşılık. Karamürsel Belediyesi binasını satarak borcunu ödeyeceği iddia edildi

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) 2014 yılına ilişkin prim borçluları listesini açıkladı. SGK verilerine göre borçlu listesinde 116’ncı sırasında yer alan Karamürsel Belediyesi, borcuna karşılık Karamürsel Binasını satarak prim borcunu ödeyeceği iddia edildi.

SGK’nın listesinde yer alan Karamürsel Belediyesinin borcu da her yıl artıyor. 2014 yıl listesine göre Karamürsel Belediyesi’nin faizler hariç prim borcu 2 milyon 12 bin TL. Bu tabloya göre her yıl prim borcu artan Karamürsel Belediyesi, işçilerin SSK primlerini yatırmıyor.

SSK prim borçlarını tahsil edemediği için borcunun ödenmesi için Karamürsel belediyesine tebligat gönderdiği iddia edilirken, Kamu mallarının icra yoluyla satılamadığından Karamürsel Belediyesi’nin kendisine ait yerlerini ancak kanun gereği kendisi satabilir denildiği için SGK Prim borcuna karşılık Karamürsel Belediyesine ait olan ve yeni yaptığı Karamürsel Cumhuriyet Caddesi Akbank’ın yan tarafındaki 5 katlı ve Karamürsel Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün bulunduğu binayı satarak borcunu ödeyeceğim dediğini buna göre de satılmayı düşünülen binanın değerinin borcuna karşılık edip etmeyi konusunda SGK Müfettişleri tarafından Karamürsel’de araştırma yapıldığı, binanın muhammen bedelinin tespitini yaptığı iddialar arasında.

SGK müfettişlerin bu konuda Karamürsel Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bina ve dükkanların kaç liradan satıldığı konusunda araştırması yaparak buranın yaklaşık 2 milyon liraya satışa çıkartılması için rapor hazırladıkları da iddia edilenler arasında.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom