1 Mayıs katliamında öldürülen Hikmet Özkürkçü, mezarı başında anıldı

Hikmet Özkürkçü, mezarı başında anıldı Kanlı 1 Mayıs’ta hayatını kaybeden Özkürkçü, mezarı başında anıldı. Karamürsel Eğitim Sen Şubesi, 38 yıl önce 1 Mayıs 1977’de Taksim’deki kanlı 1 Mayıs’ta katledilen Karamürselli eğitimci Hikmet Özkürkçü’yü mezarı başında andı

1 Mayıs katliamında öldürülen  Hikmet Özkürkçü, mezarı başında anıldı Karamürsel Haber

1 Mayıs katliamında öldürülen

Hikmet Özkürkçü, mezarı başında anıldı

Kanlı 1 Mayıs’ta hayatını kaybeden Özkürkçü, mezarı başında anıldı. Karamürsel Eğitim Sen Şubesi, 38 yıl önce 1 Mayıs 1977’de Taksim’deki kanlı 1 Mayıs’ta katledilen Karamürselli eğitimci Hikmet Özkürkçü’yü mezarı başında andı

38 yıl önce 1 Mayıs 1977’de Taksim’de 1 Mayıs kutlamaları sırasında yaşanan karmaşa ve nerden geldiği hala netleşmeyen ve faillerinin bulanamadığı 1 Mayıs katliamında 37 kişi yaşamını yitirmişti. Hayatını kaybedenler arasında Karamürselli eğitimci Hikmet Özkürkçü de bulunuyordu. Karamürsel Eğitim Sen Şubesi, Karamürselli görev şehidi için Karamürsel Merkez Işıklarda bulunan Karamürsel Mezarlığı’ndaki mezarı başında bir anma programı gerçekleştirdi. Yapılan anma programına Hikmet Özkürkçü’nün, oğlu Bülent Özkürkçü ve eşi yanı sıra Karamürsel Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Demirer, şube yönetimi, Eğitim Sen Kocaeli Şube Genel Sekreteri Orhan Ergün, Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, CHP Karamürsel Kadın Kolları Başkanı Zühal Öztorun, ile yakınları ve eğitimciler katıldı.

SORUMLULARI ORTAYA ÇIKARILAMADI

Anma programında konuşma yapan Karamürsel Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Demirer, “Bugün burada 38 yıl önce Taksim’de 1 Mayıs kutlamaları sırasında hain bir saldırı sonrasında yaşamını yitiren 37 emekçi kardeşimizden biri olan Karamürselli eğitimci Hikmet Özkürkçü anısına bulunuyoruz. Olayların sorumluları yıllar geçti ortaya çıkarılamadı.

37 yıl önce yaşamını yitirenleri Karamürselli emekçimiz ve görev şehidimiz Hikmet Özkürkçü’nün mezarı başında bir kez daha saygıyla anıyoruz. Ailesine ve dostlarına baş sağlığı diliyoruz” dedi.

Ardından kısa bir konuşma yapan Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, bu cinayetlerin hala failleri bulunamamıştır. Faillerin bulunması konusunda ilk gün dediğimiz gibi bu günde söylüyoruz bu cinayetlerin failleri bir an önce bulunmasını istiyoruz dedi. Yaklaşık 30 kişilik grup daha sesiz şekilde dağıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom