Kumluca yağlı güreşlerinde Cino Mehmetin oğlu Yiğit Yılmaz birinci oldu

Kumluca yağlı güreşleri Küçük Orta Büyük Boy’da Cino Mehmet’in oğlu Yiğit Yılmaz birinci oldu Antalya’nın Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yağlı güreşlerde başpehlivan, Orhan Okulu oldu Antalya'nın Kumluca ilçesinde 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde Karamürsel’in efsanevi güreşçilerinde Mehmet Yılmaz (Cino) oğlu Yiğit Yılmaz Küçük Orta Büyük Boy’da birinci olarak Karamürsel’in gururu oldu.

Kumluca yağlı güreşlerinde Cino Mehmetin oğlu Yiğit Yılmaz birinci oldu Karamürsel Haber

Kumluca yağlı güreşleri Küçük Orta Büyük Boy’da

Cino Mehmet’in oğlu Yiğit Yılmaz birinci oldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yağlı güreşlerde başpehlivan, Orhan Okulu oldu

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde Karamürsel’in efsanevi güreşçilerinde Mehmet Yılmaz (Cino) oğlu Yiğit Yılmaz Küçük Orta Büyük Boy’da birinci olarak Karamürsel’in gururu oldu.

Kumluca Karatepe Stadı'nda yapılan ve 59'u başpehlivan, toplam 934 güreşçinin katıldığı Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde en büyük yağlı güreş olarak kabul edilen güreşler iki gün sürdü. Karamürsel’de bir çok güreşçinin katıldığı Kumluca Yağlı Güreşlerinde Küçük Orta Büyük Boy’da birinciliği Karamürsel’e getiren Yiğit Yılmaz Karamürsel’inde gururu oldu.

Babasının yolunda

Yağlı Güreş’in efsanevi isimlerinde Kırkpınar Başpehlivanlarından Cino lakaplı Mehmet Yılmaz’ın oğlu olan Yiğit Yılmaz ‘ babam gibi olacağım babamdan aldığım manevi destek terbiye ahlakla ve de Murat Aydoğdu hocamın çalıştırmasıyla Karamürsel’e bir çok başarılar getireceğim Karamürsel’in adını Türkiye’nin her yerinde duyuracağım dedi.

Hedef Kırkpınar

Kumluca'da Küçük Orta Büyük Boy’da birinci olmanın güzel bir duygu olduğunu ve yağlı güreş sezonuna kendi kategorim de birinci olarak başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yiğit, güzel bir sezon geçirmeyi ümit ettiğini ve bu yıl Kırkpınar'da altın Küçük Orta Büyük Boy’da birinciliği Karamürsel’e getirmek için mücadele edeceğini belirtti.

Yiğit Yılmazın ardından Kumluca Yağlı Güreşleri Başaltında Mustafa Yenisancak üçüncülüğü, Küçük Orta Küçük Boy’da Kazım Yavuz üçüncülüğü ve Ayak Boyun’da Melih Genç’te üçüncülüğü Karamürsel’e getiren diğer güreşçilerimiz oldu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom